O Víně
Kabinetní vína patří do skupiny vín, která bohužel stojí většinou na samém okraji nabídkové řady a zájmu. Vinařství Plešingr patří dlouhodobě k několika málo výrobcům, kteří mají kabinety v nabídce a většinou se jedná o velmi zajímavá vína. Jak hodnotím polosuchý kabinetní Dornfelder ročníku 2007 se dozvíte v následující recenzi.


Necelý týden po zahájení prodeje Svatomartinských vín ročníku 2011 kupuji trojici mladých vín od známého vinařství (lahev za 59,90 Kč). Jak tato mladá vína hodnotím najdete v dnešním článku.

Devítka listopadových vín mne čekala v zajímavém složení: 6x Česká republika a po jednom zástupci ze Španělska, Bulharska a Německa. Podle očekávání mne okouzlilo Rulandské šedé z Mikrosvínu Mikulov, kabinetní Cabernet Moravia ročníku 2003 z Vinařství Františka Spěváka, Reserva bulharského Mavrudu ročníku 2001 a nezapomenutelný Tramín červený 2005 výběr z bobulí ze Znovínu Znojmo.




Odrůda Tramín červený není obecně považována za vhodnou k archivaci. Jak hodnotím Tramín červený ročníku 2003 výběr z hroznů z viniční trati Zadní hora ve Velkých Bílovicích se dozvíte v následující recenzi.








Rodinné vinařství pana Špalka charakterizují vína odrůdová, ale také kupáže či aromatizovaná vína. O bílé variantě aromatizovaného Šaleru ročníku 2003 dnes podám zprávu.

Jak hodnotím Ryzlink vlašský 2008 pozdní sběr z Vinařství Pod Martinkou, který má původ na stejnojmenné viniční trati, se dozvíte v dnešní recenzi.



Neronet patří do skupiny preferovaných odrůd, kvůli kterým se vždy rád vracím do vinařství Vladimíra Tetura. Jak hodnotím Neronet, který zrál 12 měsíců v barikovém sudu, se dozvíte v dnešní recenzi.
