O Víně


O téhle knize bych nejspíš nepsal, kdyby mne neoslovili z Focus Agency (Chvíli mi vrtalo hlavou, proč já, ale oslovili všechny blogery.). Opatrně jsem vyslovil, v čem by mohl být problém, varoval jsem, že si o českých překladech knih o víně myslím své, že si všechno čtu radši v originále, ale jelikož z jejich strany nebyly žádné podmínky a přistoupili na to, že jim tu knihu po přečtení vrátím, pustil jsem se do čtení.

Dnes navážu na pondělní recenzi. Bude se jednat o stejný ročník, odrůdu, přívlastek, vinařskou obec a viniční trať. Dokonce i výrobní šarže je identická! Jedinou odlišností je barrique. Jak dnešní pinot hodnotím se dozvíte v následující recenzi.



Snažím se nekomentovat, nezesměšňovat, neironizovat. Prostě reportáž sice subjektivní, ale bez pointy a bez stanoviska.

Vinařství Vladimíra Tetura mám spojeno především se třemi odrůdami, kvůli kterým se zde dlouhodobě rád vracím. Je to aromatický Irsai Oliver, chlapský Neronet a kouzelné Rulandské modré. Poslední dvě odrůdy miluji především v provedení barrique. Dnes provedu hodnocení Rulandského modrého 2006 výběr z hroznů, který jsem s týdenním odstupem porovnal se stejným vínem, které zrálo v sudu typu barrique. Recenze bude zveřejněna tento týden ve čtvrtek.

Základní informace o autorovi s nickem Petr.




Viniční trať Stará hora v Božicích nemám zatím prozkoumanou a proto velice rád vyzkouším Chardonnay 2005 výběr z hroznů, který má původ na této vinici. Jak víno hodnotím se dozvíte v následující recenzi.



Jak hodnotím chilské Chardonnay ročníku 2005, které zrálo půl roku v sudech z francouzského dubu, se dozvíte v následující recenzi.

Druhý díl obrázkového příspěvku, kde mapuju méně známé vinařské oblasti, zapomenutá místa a názvy vín z období mezi dvěma světovými válkami. Etikety je asi to jediné přístupné, co se nám z té doby zachovalo. Takže vzhůru na vína Morské, Nesmylské, Rustské...



Vinařský bedekr k výročí vinobraní na Mělníce.
