O Víně
Na polosladkém bobulovém výběru Sauvignonu ročníku 2006 by nebylo nic zvláštního, kdyby neměl extrémně vysokou hodnotu alkoholu (16,1 % obj.). Zda to nebylo ke škodě a jak víno hodnotím se dozvíte v následující recenzi.

Stále si myslím, že odrůda Neronet je předurčena ke školení v dubových sudech a to i přesto, že má zajímavou a robustní strukturu. Jak hodnotím výběr z hroznů Neronetu ročníku 2008, který zrál 12 měsíců v sudu typu barrique, se dozvíte v dnešní recenzi.

Dávat bílá vína se zbytkovým cukrem do dubu se příliš nestává, ale po dnešní zkušenosti to vidím jinak. Jak hodnotím polosladký pozdní sběr Chardonnay ročníku 2011, se dozvíte v následující recenzi.

Chilské vinařství Concha y Toro nabízí zajímavou řadu produktů a na některá vína můžete narazit i u nás. Jak hodnotím Merlot ročníku 2004 z vyšší řady Marques de Casa Concha, který zrál ve francouzských barikových sudech po dobu 16 měsíců, se dozvíte v následující recenzi.

Jak hodnotím Rulandské bílé ročníku 2006 v přívlastku výběr z hroznů se dozvíte v následující recenzi.

Dnes navážu na pondělní recenzi. Bude se jednat o stejný ročník, odrůdu, přívlastek, vinařskou obec a viniční trať. Dokonce i výrobní šarže je identická! Jedinou odlišností je barrique. Jak dnešní pinot hodnotím se dozvíte v následující recenzi.

Vinařství Vladimíra Tetura mám spojeno především se třemi odrůdami, kvůli kterým se zde dlouhodobě rád vracím. Je to aromatický Irsai Oliver, chlapský Neronet a kouzelné Rulandské modré. Poslední dvě odrůdy miluji především v provedení barrique. Dnes provedu hodnocení Rulandského modrého 2006 výběr z hroznů, který jsem s týdenním odstupem porovnal se stejným vínem, které zrálo v sudu typu barrique. Recenze bude zveřejněna tento týden ve čtvrtek.

Viniční trať Stará hora v Božicích nemám zatím prozkoumanou a proto velice rád vyzkouším Chardonnay 2005 výběr z hroznů, který má původ na této vinici. Jak víno hodnotím se dozvíte v následující recenzi.

Jak hodnotím chilské Chardonnay ročníku 2005, které zrálo půl roku v sudech z francouzského dubu, se dozvíte v následující recenzi.

Jak hodnotím pozdní sběr Merlotu ročníku 2005 z vinařství Vladimíra Tetura se dozvíte v následující recenzi.

Za desetiletou historii portálu ovine.cz jsme nezveřejnili jedinou recenzi na rakvické vinařství Bronislava Vajbara. Napravím to dnes hodně zajímavým Merlotem 2011 výběr z hroznů, který je zároveň velmi dobrým kandidátem na archivaci.

Vinařství Mikrosvín Mikulov a jejich vlašáky není třeba představovat. Po delší době přistupuji k pozdnímu sběru Ryzlinku vlašského ročníku 2005 z Ořechové hory v Březí u Mikulova. Jak víno hodnotím se dozvíte v následující recenzi.

Dnešní zemský Dornfelder ročníku 2009 mne přesvědčil svojí kvalitou a přirozeností. Jak toto suché červené víno hodnotím, se dozvíte v následující recenzi.

V poslední době jsou asi dvě odrůdy, se kterými se nějak vnitřně "peru" a bojuji. Dlouhodobě je to kromě André i Ryzlink rýnský, který jsem před mnoha lety doslova miloval. Jak dopadl polosuchý rýňák ročníku 2005 výběr z hroznů, se dozvíte v následující recenzi.



Polosuchý výběr z hroznů Rulandského modrého ročníku 2003 má být podle predikce vinařství právě letos na svém vrcholu. Jak víno hodnotím se dozvíte v následující recenzi.

Ročník 2011 byl pro kvalitu moravského vína mimořádně povedený a dokazuje to také suchý Muškát moravský 2011 pozdní sběr z vinařství Sonberk. Jak víno hodnotím se dozvíte v recenzi níže.

Viniční trať Lampelberk mám vedle Znovínu Znojmo spojenou také s dnes již neexistujícím vinařstvím EKO Hnízdo s.r.o. Znojmo. Jak hodnotím znovínské Rulandské šedé 2006 výběr z hroznů se dozvíte v následující recenzi.

