O Víně
Jak hodnotím polosuchou růžovou kabinetní Frankovku ročníku 2015, se dozvíte v následující recenzi.

Jak hodnotím suché Svatovavřinecké ročníku 2013 a přívlastku pozdní sběr, které zrálo v sudu barrique, se dozvíte v následující recenzi.

V poslední době jsem otevřel několik vín, která stály za zaznamenání. Devítka lahví z různých oblastí Francie přinesla zajímavá až velmi zajímavá vína s dobrým hodnocením.

V průběhu října jsem otevřel osm lahví z šesti států. Po dlouhé době bych proto mohl zápisky z toho měsíce nazvat cesta kolem světa. Největší zastoupení měla moravská vína (3x). Po jednom zástupci bylo z Austrálie, Itálie, Moldávie, Argentiny a Chile. Všechna vína hodnotím nadprůměrnou známkou a po dlouhé době mi přišlo, že všechno bylo hodně zajímavé. Nejvyšší známku obdrželo Ego No. 75 (Rulandské bílé) 2015 výběr z hroznů ze Zámeckého vinařství Bzenec, moldavský Merlot de Purcari 2013 a chilské Carménère 2014 Bicicleta z Viña Cono Sur.

Krátký pohled na vína degustovaná během uplynulého měsíce, tentokráte se podíváme na různorodá vína rakouských vinařských podoblastí Kamptal, Thermenregion, Traisental, Wachau, Wagram a Weststeiermark.

Jak hodnotím polosuchý Tramín červený ročníku 2015 a přívlastku výběr z hroznů, se dozvíte v následující recenzi.

Jak hodnotím suchý Ryzlink vlašský ročníku 2015 a přívlastku pozdní sběr, se dozvíte v následující recenzi.

Malá reportáž o vinařské soutěži (za účasti několika autorů ovine.cz) i vinobraní pro veřejnost v překrásném prostředí chrudimského muzea.

Jak hodnotím Château de la Rivière ročníku 2012 se dozvíte v následující recenzi.

Pozvánka na ochutnávku ve Vinotéce U Lachtana.

Jak hodnotím suchý Müller-Thurgau ročníku 2015, a přívlastku pozdní sběr se dozvíte v následující recenzi.

V září jsme si s Jirkou (jbes) poseděli nad šesti bílými víny z Vinařství rodiny Kölbelovy z Kyjova. Předešlu, že byla až překvapivě vyrovnaná, vlastně nic nevyčnívalo. Také rozdíly mezi mým a Jirkovým hodnocením byly zanedbatelné, maximálně v rozmezí 1-2 bodů stobodové stupnice, někde byla shoda stoprocentní. Proto budu uvádět jen hodnocení mé.

Jak hodnotím polosuché Chardonnay ročníku 2014 se dozvíte v následující recenzi.

V průběhu září jsem otevřel sedm lahví z pěti států. Největší zastoupení měla vína z České republiky (3x) a po jednom zástupci bylo z Itálie, Španělska, Německa a Moldávie. Nejvíce mne oslovil Cabernet de Purcari 2014 z Moldávie a Pago de Cirsus 2013 ze Španělska. Z našich vín se mi nejvíce líbilo Sylvánské zelené 2015 pozdní sběr z Vinných sklepů Valtice a Rulandské modré 2015 pozdní sběr z Víno Cibulka.

V dnešním zápisku bych k degustačním poznámkám o jednom povedeném víně z jižní Rhôny chtěl připojit i pár slov o francouzských "domech vína".

Krátký pohled na vína degustovaná během uplynulého měsíce, tentokráte se podíváme na různorodá vína rakouských vinařských podoblastí Carnuntum, Kamptal, Kremstal, Traisental, Wachau a Wagram.

Jak hodnotím suchý zemský Sauvignon ročníku 2014 se dozvíte v následující recenzi.

Dne 13. září 2016 jsme se sešli v krásném prostředí hotelu Clarion na degustaci vinařství Skoupil. Zavítal mezi nás manažer pro klíčové zákazníky Jarda Šimek.

Létu se nějak nechtělo skončit a extrémní vedra lákala možná spíše na pivo, ale i tak jsem pár hezkých lahviček otevřel. Byla mezi nimi i pěkná zahraniční.

Následující dny budou zaměřeny na recenze ročníku 2014 a 2015 z Vinařství Baraque, které před několika týdny uvolnilo do prodeje nová vína. Jak hodnotím kabinetní rosé Frankovky ročníku 2015 se dozvíte v následující recenzi.
