O Víně
Dne 17. listopadu 2016 jsme přivítali v Klubu přátel vína Ústí nad Labem vinařství Garčic z Pavlova. Zavítal mezi nás spolumajitel vinařství Honza Garčic.
Jak hodnotím Rulandské modré ročníku 2014 a přívlastku výběr z hroznů se dozvíte v následující recenzi.
Jak hodnotím Chardonnay ročníku 2014 a přívlastku pozdní sběr se dozvíte v následující recenzi.
Jak hodnotím Alibernet ročníku 2013 a přívlastku pozdní sběr se dozvíte v následující recenzi.
V průběhu listopadu jsem otevřel šest lahví z pěti států. Největší zastoupení měla moravská vína (2x) a po jednom zástupci bylo ze Španělska, Rakouska, J.A.R. a Francie. Nejvíce mne zaujal jihoafrický Cabernet Sauvignon 2013 W.O. Western Cape (Reserve), rakouský Brigos Limited 2011/2012 a španělská Crianza Banda Azul 2011 DOCa z oblasti La Rioja. Více vín se mi z časových důvodů bohužel nepodařilo otevřít, ale v dalším měsíci se určitě polepším.
Jak hodnotím polosuchý Aurelius ročníku 2015 a přívlastku výběr z hroznů, se dozvíte v následující recenzi.
Krátký pohled na vína degustovaná během uplynulého měsíce, tentokráte se podíváme na různorodá vína rakouských vinařských podoblastí Kremstal, Traisental, Wachau a Wagram.
Jak hodnotím Merlot ročníku 2012 a přívlastku pozdní sběr, který zrál 12 měsíců v sudu barrique, se dozvíte v následující recenzi.
Jak hodnotím červenou Crianzu z oblasti La Rioja ročníku 2012 se dozvíte v následující recenzi.
Podzimní domácí koštování bylo téměř výhradně o červených vínech. Byly tu zajímavé odrůdy, několik skutečně velmi pěkných vín, taky jeden propadák.
Dne 20. října 2016 jsme přivítali v Klubu přátel vína Ústí nad Labem vinařství Lahofer z Dobšic. Zavítal mezi nás obchodní zástupce pro Čechy Michal Pitour, společně s regionálním prodejcem Mírou Láskou.
Jak hodnotím suché Zweigeltrebe ročníku 2015 a přívlastku pozdní sběr, se dozvíte v následující recenzi.
„Pravý břeh“ v Bordeaux, Merlot, ročník 2005 a Michel Rolland - výsledek je pro znalce asi dost předvídatelný, pro mě každopádně velmi příjemný.
Dnes bude řeč o jednom z klíčových madiranských vinařství, Domaine Berthoumieu, a o dvou (velmi zdařilých) vínech ročníku 2006. Na závěr pak malý exkurs pro milovníky historických románů :-) .
Jak hodnotím polosuchou růžovou kabinetní Frankovku ročníku 2015, se dozvíte v následující recenzi.
Jak hodnotím suché Svatovavřinecké ročníku 2013 a přívlastku pozdní sběr, které zrálo v sudu barrique, se dozvíte v následující recenzi.
V poslední době jsem otevřel několik vín, která stály za zaznamenání. Devítka lahví z různých oblastí Francie přinesla zajímavá až velmi zajímavá vína s dobrým hodnocením.
V průběhu října jsem otevřel osm lahví z šesti států. Po dlouhé době bych proto mohl zápisky z toho měsíce nazvat cesta kolem světa. Největší zastoupení měla moravská vína (3x). Po jednom zástupci bylo z Austrálie, Itálie, Moldávie, Argentiny a Chile. Všechna vína hodnotím nadprůměrnou známkou a po dlouhé době mi přišlo, že všechno bylo hodně zajímavé. Nejvyšší známku obdrželo Ego No. 75 (Rulandské bílé) 2015 výběr z hroznů ze Zámeckého vinařství Bzenec, moldavský Merlot de Purcari 2013 a chilské Carménère 2014 Bicicleta z Viña Cono Sur.
Krátký pohled na vína degustovaná během uplynulého měsíce, tentokráte se podíváme na různorodá vína rakouských vinařských podoblastí Kamptal, Thermenregion, Traisental, Wachau, Wagram a Weststeiermark.
Jak hodnotím polosuchý Tramín červený ročníku 2015 a přívlastku výběr z hroznů, se dozvíte v následující recenzi.