O Víně
Druhá část reportáže, v níž se ohlédneme za největším rakouským vinným veletrhem, jenž se pravidelně koná v dvouletém intervalu ve vídeňském Hofburgu.

První část reportáže, v níž se ohlédneme za největším rakouským vinným veletrhem, jenž se pravidelně koná v dvouletém intervalu ve vídeňském Hofburgu.

Tato původně francouzská odrůda vznikla patrně náhodným zkřížením odrůd Cabernet Frank a Sauvignon Blanc. Pro své kvality se následně rozšířila prakticky do všech koutů světa a dnes se jedná celosvětově o jednu ze čtyř nejpěstovanějších červených odrůd.

Převážně bílá moravská vína a jen 2 zahraniční červená. Všechno solidní pití.

Známkové víno Blatnický Roháč je s několika dalšími např. Znojemský Muškatel, Bzenecká Lipka, které přežilo mnoho dekád. Po dlouhé době jsem mohl vyzkoušet kvalitu Blatnického Roháče ročníku 2012 z Vinařství Michala Robka. Jak víno hodnotím se dozvíte v následující recenzi.

Pozvánka na reprezentační královský košt v Praze.

Druhý díl volně koncipovaného seriálu, věnovaného madiranským vinařům a - jako v dnešním případě - vinařkám.

Poprvé se dostávám k řadě Víno Dalibor z Vinařství U Kapličky s.r.o. Zaječí. Jak hodnotím Alibernet ročníku 2011 a přívlastku pozdní sběr, se dozvíte v následující recenzi.

V červnu jsem postupně ochutnal sedm vín s docela pestrým odrůdovým složením z domova i ze světa. Na nic úplně mimořádného jsem sice nenarazil, bylo tu ale několik pěkných, která jde doporučit.

Základní informace o autorovi s nickem L.U.K.E.

V průběhu června jsem otevřel 7 lahví ze 4 států. Největší zastoupení (3x) měla v tomto měsíci vína moravská. Následovala Francie (2x) a po jednom zástupci bylo z Itálie a Argentiny. Nejvíce mne oslovil argentinský Malbec, francouzské Château Moulin de Fontmurée 2010 a Chardonnay ze Šlechtitelské stanice ve Velkých Pavlovicích.

Krátký pohled na vína degustovaná během uplynulého měsíce, tentokráte se podíváme na různorodá vína rakouských vinařských podoblastí Kamptal, Kremstal, Wachau, Wagram a Weinviertel.

Několik dnů po velmi povedeném Irsai Oliver od Vladimíra Tetura, otevírám kabinetní Muškát moravský ročníku 2012. Jak víno hodnotím se dozvíte v následující recenzi.

Pan Hradil osobně představil nová vína ročníku 2013 dne 23.4.2014 ve vinotéce U divadla ve Žďáru nad Sázavou.

Reportáž ze soukromé zahradní ochutnávky v Pardubicích, kde jsme koštovali celkem deset lahví vín od domácích i zahraničních vinařství.

Dne 19. června 2014 jsme přivítali v Klubu přátel vína Ústí nad Labem vinařství Bílkovi z Velkých Bílovic. Zavítali mezi nás vinařka Markéta Bílková a obchoďák Víťa Baloun. Podrobnosti v následující reportáži.

Poslední dobou se mi asi nejvíc trefují do vkusu červená vína z údolí řeky Rhony a z oblasti Langeudoc-Roussillon, která za sebou mají pár let ležení ve sklepě. Nejinak tomu bylo i u této láhve.

V květnu pěkná vína a jedna opravdová lahůdka.

Přesně po roce od recenze ročníku 2011, zveřejňuji další recenzi suchého Irsae Oliver ročníku 2012 a přívlastku kabinetní víno od Vladimíra Tetura. Jak víno hodnotím se dozvíte v následující recenzi.

Některé maily mezi Jirkou Matějkou a Pavlem Jelenem, kde si navzájem líčí zážitky z cest a vín, by vydaly na samostatný článek. Což je případ i článku dnešního, kde se popisuje Matějova letošní jarní cesta do Jury.
