O Víně
Reportáž z velmi povedené degustace v nově otevřené pardubické vinotéce, kde byla k ochutnání moravská vína z velmi neobvyklých odrůd.

Z viniční tratě Staré vinice v obci Havraníky vznikají často velmi zajímavá vína. Jak hodnotím Rulandské modré ročníku 2009 a přívlastku výběr z hroznů ze Znovínu Znojmo se dozvíte v následující recenzi.

Nedávná koupě Chambertinu od Pierre Damoy mi nedala spát, a proto jsem ji neváhal otevřít, abych prozkoumal, zda-li se na ní podepsal horký ročník 2003.

V dnešní recenzi se zaměřím na odrůdu Alibernet ročníku 2007 a přívlastku pozdní sběr z Vinařství Plešingr.

Obdrželi jsme upozornění na zajímavý televizní tip!

V dnešním díle víceméně pravidelného malého zábavního seriálu o některých „zajímavých“ vínech se budeme věnovat - jak ostatně už i titulek napovídá - poměrně zajímavému přírodnímu úkazu. A bude na laskavém čtenáři, zařadí-li si jej do říše živočišné či jej pojme pouze „místopisně“.

Dalším vínem Znovínu Znovínu, které má původ ve Velkopavlovické vinařské podoblasti, je Veltlínské zelené ročníku 2012 a přívlastku výběr z hroznů. Jak víno hodnotím se dozvíte v následující recenzi.

Reportáž z další skvělé degustace na pardubickém zámku, kde jsme tentokrát ochutnávali vína z předních moravských vinařství.

Opět měsíční přehled degustovaných vín, tentokrát trošku kratší, jak to u mě bývá v době burčáku. A pod dojmem skvělých článků radka, doplněný o studijní materiál - čísla šarží a evidenční čísla jakosti.

Pravidelně a rád se vracím k pinotům z Vinařství Plešingr. Jak hodnotím Rulandské modré ročníku 2007 a přívlastku výběr z hroznů se dozvíte v následující recenzi.

Dnešní recenze se bude týkat sladkého bílého vína Marckrain ročníku 2012 Appellation Alsace Grand Cru Contrôlée.

Omlouvám se veleváženým čtenářům, že i v tomto pokračování malého zábavného seriálu o některých „zajímavých“ vínech „zabrousím“ zase do matematiky. Jsem jí zřejmě i tak trochu „postižen“ - ostatně jsem ji kdysi vystudoval... Poněkud sice snížíme „zaběhlou“ číslovku - doposud to byla v takových případech vždycky čtyřka, leč na druhé straně poněkud zvýšíme „kadenci“ - v jednom případě takříkajíc jakoby „na druhou“...

Dne 18. září 2014 jsme přivítali v Klubu přátel vína Ústí nad Labem další premiérové vinařství, a to Modré vinařství z Mutěnic. Zavítal mezi nás spolumajitel vinařství Libor Čížek.

V průběhu září jsem otevřel 9 lahví ze 4 států. Tentokrát převažovala moravská vína (4x), dva zástupci byly ze Španělska a Francie. Jednou se dostalo také na Portugalsko. Nejlépe jsem hodnotil Rosé brut Crémant d´Alsace, La Closerie de Malescasse 2008 Appellation Haut-Médoc Controlée a Veltlínské zelené 2010 pozdní sběr z Vinařství Mikrosvín Mikulov.

Pozvánka na ochutnávku Tomáše Čačíka ve Vinotéce U Lachtana.

Krátký pohled na vína degustovaná během uplynulého měsíce, tentokráte se podíváme na různorodá vína rakouských vinařských podoblastí Kremstal, Mittelburgenland, Südsteiermark, Wachau, Wagram a Weinviertel.

Rozhodl jsem se na našem portálu představit další z řady malých a rodinných vinařství. Název článku jasně napovídá, kam vinařství svou vizí směřuje.

Název jedné z nejslavnějších Gottových písní mě napadl jako titulek dalšího dílu dnes již poměrně pravidelného malého zábavného seriálu o některých „zajímavých“ vínech, a to v návaznosti na chápání významu pojmu „terroir“ některými výrobci vína.

Domácí koštování ke konci léta bylo trochu atypické v tom, že jsem pil skoro výhradně vína červená a jasně dominoval Pyrenejský poloostrov.

Jak hodnotím La Rose Pauillac ročníku 2007 se dozvíte v následující recenzi.
