O Víně
Pozvánka na ochutnávku vín a sýrů v Hruškách, která se uskuteční 28.3.2015.

Ve třetím díle druhé řady malého zábavného seriálu o některých „zajímavých“ vínech nahlédneme do letošního Salonu vín ČR a - světe div se - zase i do Bohemia Sektu, čtenářům tohoto seriálu známého již z dřívější „medailové“ aférky - viz článek Daj-li mi medaili.

Jak hodnotím Tramín červený ročníku 2012 a přívlastku pozdní sběr, se dozvíte v následující recenzi.

Francouzská vína tentokrát jasně předčila ta ostatní - však jich také bylo nejvíce, včetně zajímavosti na závěr - ořechového vína. A nejlepší bylo, trochu překvapivě, víno bílé.

Druhý díl druhé řady malého zábavného seriálu o některých „zajímavých“ vínech navazuje na díl předcházející (Planá růže) - obsahuje další mou reakci na vyjádření SZPI k mému podnětu, kterým jsem zakončil jeho první řadu.

Jak hodnotím suchý Cabernet Moravia ročníku 2013 a přívlastku pozdní sběr, se dozvíte v následující recenzi.

Pozvánka na degustaci Vinařství Spěvák Velké Bílovice U Lachtana.

Dne 19. února 2015 jsme přivítali v Klubu přátel vína Ústí nad Labem
vinařství Proqin z Velkých Němčic. Zavítal mezi nás sommeliér vinařství Pavel
Nešpůrek.

V průběhu února jsem otevřel devět vín ze tří států. Převahu měla vína francouzská (5x), následovaná moravskými (3x) a po jednom zástupci z Itálie. Opět příjemně překvapila francouzská vína z Lidlu, tentokrát obě bílá vína se zbytkovým cukrem Grand Cru a dále pak červené italské Chianti Classico ročníku 2011.

Tak tedy zahajujeme druhou řadu malého zábavného seriálu o některých „zajímavých“ vínech, a to volným navázáním na řadu první, která byla zakončena zveřejněním podnětu Státní zemědělské a potravinářské inspekci k prověření skutečností, které byly uvedeny v předcházejících 12. dílech první řady tohoto seriálu.

Reportáž z ochutnávky jednoho z předních chilských vinařství.

Aneb co v novinách bylo, ale nikdo to nečetl.

Krátký pohled na vína degustovaná během uplynulého měsíce, tentokráte se podíváme na různorodá vína rakouských vinařských podoblastí Kremstal, Thermenregion, Traisental, Wachau a Wagram.

Reportáž z ochutnávky u nás zatím poměrně málo známých vín z Gruzie, vyrobených navíc z hodně exoticky znějících odrůd. Jak mi chutnala a co si o nich myslím?

V posledním díle miniseriálu o gruzínských vínech navštívíme 2 velká vinařství v městě Kvareli v Kachetii.

Kachetie je největší a nejznámější vinařskou oblastí v Gruzii. Podařilo se mi navštívit několik vinařství, malých i velkých, a tak se dnes podíváme, jak to dělají ti menší.

Téměř měsíční cestu po Gruzii s batohem na zádech vloni v létě jsem věnoval poznávání mnoha různých zajímavých lokalit této země - horám v Kavkazu, moři, čaji, národním parkům, polopouštím, lidem, památkám a také vínu. A hlavně o poznatky z této části cesty se s vámi chci podělit.

Pozvánka na degustaci nových a netradičních odrůd.

S Agni se moc nesetkáváme a je to škoda tak bych chtěl jedno představit.

Ve Vinném šenku v Pardubicích představil svá vína pan Beneš z Hrušek.
