O Víně
Jak hodnotím polosuchý Solaris ročníku 2018 a přívlastku výběr z hroznů z Vinařství Na Soutoku, se dozvíte v následující recenzi.
V poslední sérii vín z domácího koštování byla tři domácí, dvě španělská a po jednom z JAR a Argentiny.
Některým milovníkům vína ke štěstí stačí posoudit, jestli jim víno chutná nebo nechutná. Jiní mají své oblíbené vinaře nebo odrůdy. Ale ti, kdo jako já, nahlíží víno skrze krajinu, cestují, zálibně se kochají strmostí vinic a představou toho, jak se asi žilo kopáčům na nich pár století zpět, a teprve na základě toho si v duchu říkají: Tak odtud bych chtěl víno ochutnat - dnes i před sto lety, tak ti se mohou radovat: Vyšla naprosto zásadní kniha, na kterou jsme marně čekali mnoho let.
Podruhé se podíváme v rámci měsíčního přehledu k degustaci vinařství Spielberg v Archlebově. Konkrétně se jedná o kolekci KPZ - Karton poslední záchrany! Degustace obsahovala 5 zajímavých lahví a opět se jednalo o nadprůměrná vína. Nejvíce mne zaujal Ryzlink rýnský 2013 pozdní sběr a organický Ryzlink vlašský 2015 pozdní sběr.
Krátký pohled na vína degustovaná během uplynulého měsíce, tentokráte se podíváme na různorodá vína rakouských vinařských podoblastí Kamptal, Thermenregion, Wachau, Wagram a Weinviertel.
Virtuální vinná návštěva Izraele, Gruzie i zámoří - Argentiny, Chile a Kalifornie. Většinou skvělá vína, která stojí za ochutnání.
Jak hodnotím polosuchou Pálavu ročníku 2018 a přívlastku pozdní sběr z Vinařství Na Soutoku, se dozvíte v následující recenzi.
O slunci a měsíci, o tom jak je Luca Maroni mimo, skvělá Rioja, neboli o desítce vín z jižní Evropy pocházejících z různých zdrojů.
Jak hodnotím Rulandské modré ročníku 2013 a přívlastku pozdní sběr z vinařství Vladimíra Tetura, se dozvíte v následující recenzi.
Jak hodnotím Rulandské modré ročníku 2014 a přívlastku pozdní sběr z vinařství Vladimíra Tetura, se dozvíte v následující recenzi.
V této sérii z domácího koštování jsem ochutnal tři slovenské odrůdy, podíval se na dva italské ostrovy a zavítal také do Chile a na Nový Zéland.
V průběhu prosince jsem otevřel 9 lahví ze tří států. Největší zastoupení měla moravská vína (5x). Po dvou zástupcích bylo z Itálie a Slovenska. Za nejpovedenější vína tohoto měsíce považuji dvě slovenská z vinařství VINIDI s.r.o. Báb (Frankovka modrá 2012 výber z hrozna a Alibernet barrique 2008 neskorý zber) a moravský Neronet 2015 odrůdové jakostní z vinařsví Pelvins Velké Bílovice.
Krátký pohled na vína degustovaná během uplynulého měsíce, tentokráte se podíváme na různorodá vína rakouských vinařských podoblastí Kamptal, Thermenregion, Traisental, Wachau, Wagram a Weinviertel.
V průběhu listopadu jsem otevřel 9 lahví ze čtyř států. Největší zastoupení měla moravská vína (3x), po dvou zástupcích bylo ze Slovenska, Itálie a Španělska. V tomto přehledu se jednalo o velmi povedená a nadprůměrná vína. Nejvíce mne zaujal slovenský Alibernet 2012 výber z hrozna z vinařství VINIDI s.r.o. a Rulandské šedé 2019 pozdní sběr z Rodinného vinařství VICAN Břeclav s.r.o.
V poslední domácí sérii se mi sešla vesměs velmi pěkná vína od nás, ze Slovenska, ale hlavně z Itálie.
Série sedmi vín z domácího koštování. Červená i bílá vína pocházela z mnoha zemí světa.
Takové malé zamyšlení nad jedním z aspektů chuti, hlavně nad jeho možnými interpretacemi.
Krátký pohled na vína degustovaná během uplynulého měsíce, tentokráte se podíváme na různorodá vína rakouských vinařských podoblastí Carnuntum, Kamptal, Thermenregion, Traisental, Wachau a Wagram.
Moji přátelé a blízcí vědí, že mají vždy přinést nějaké víno, které je někde zaujalo. Takže se sešla osmička darovaných vzorků z Moravy doplněná o moje průzkumné lahve ze Slovenska a Čech. A jak už to u takových nevyzkoušených věcí bývá, střídají se dobré věci s propadáky. Zvítězilo překvapení zpod kuchyňské linky.
Poznámky k francouzským vínům, z větší části z lokální produkce, ale často o to zajímavějších.