O Víně
Koncem června jsem se krátce zúčastnil vinařské akce Weintour Weinviertel 2021, která se konala napříč celou vinařskou podoblastí Weinviertel, tudíž dnes nastává čas se za touto vinařskou akcí v krátkosti ohlédnout.
Krátký pohled na vína degustovaná během uplynulého měsíce, tentokráte se podíváme na různorodá vína rakouských vinařských podoblastí Kamptal, Kremstal, Thermenregion, Traisental, Wachau a Wagram.
Vinné střípky (květen 2021)
Krátký pohled na vína degustovaná během uplynulého měsíce, tentokráte se podíváme na různorodá vína rakouských vinařských podoblastí Carnuntum, Kamptal, Thermenregion, Traisental, Wachau a Wagram.
Neronet je naše domácí odrůda, tudíž se pěstuje hlavně u nás a v zemích s námi sousedících. Vznikla křížením Svatovavřineckého, Modrého Portugalu a Alibernetu. Je to barvířka, ale nehodí se jen k dodání barvy červených vín, dává i velmi zajímavá odrůdová vína.
Pozvánka na degustaci ve Vinotéce U Lachtana.
Jak hodnotím organický Pinot Noir ročníku 2015 a přívlastku pozdní sběr, který zrál 24 měsíců ve francouzských sudech, se dozvíte v následující recenzi.
Jak hodnotím Ryzlink rýnský ročníku 2016 a přívlastku pozdní sběr z řady Robinia, který nazrával ve velkých dřevěných akátových sudech, se dozvíte v následující recenzi.
Jak hodnotím Merlot ročníku 2016 a přívlastku výběr z hroznů se dozvíte v následující recenzi.
V průběhu dubna jsem otevřel 10 lahví z vinařství Znovín Znojmo a.s. Nejvyšší hodnocení získal: Ryzlink rýnský 2017 výběr z hroznů (viniční trať Dívčí vrch, vinařská obec Strachotice) a André 2018 pozdní sběr (viniční trať Kamenný vrch, vinařská obec Tasovice). Ostatní vína byla taktéž nadprůměrná a velice zajímavá.
Krátký pohled na vína degustovaná během uplynulého měsíce, tentokráte se podíváme na různorodá vína rakouských vinařských podoblastí Kamptal, Kremstal, Thermenregion, Traisental, Wachau, Wagram a Weinviertel.
Jak hodnotím Cabernet Sauvignon ročníku 2016 a přívlastku pozdní sběr se dozvíte v následující recenzi.
V téhle sérii z domácího koštování byla pouze moravská a italská vína, mezi nimi i dva Supertoskánci. A jak toto porovnání dopadlo?
V průběhu března jsem otevřel 8 lahví ze čtyř států. Po dvou zástupcích bylo z Moravy, Rakouska, Německa a Itálie. Nejvíce mne oslovilo Rulandské šedé 2019 pozdní sběr z Gotbergu. Velmi dobře jsem hodnotil rakouský Grüner Veltliner 2019 Weinviertel DAC Classic (Weingut Hagn) a Sauvignon 2018 pozdní sběr z Vinařství Petra Bízy.
Krátký pohled na vína degustovaná během uplynulého měsíce, tentokráte se podíváme na různorodá vína rakouských vinařských podoblastí Kamptal, Thermenregion, Traisental, Wachau, Wagram a Weinviertel.
Dnes vám můžeme představit velmi zajímavý článek Zakarpatská vína od autora Zdeňka Cvrkala, který doporučil dlouholetý přispivatel portálu ovine.cz Milan Škoda (nick: milasko).
Potřetí se dostávám v rámci měsíčního přehledu k degustaci vinařství Spielberg v Archlebově. Konkrétně se jedná o pět lahví z kolekce Sedmé nebe.
Krátký pohled na vína degustovaná během uplynulého měsíce, tentokráte se podíváme na různorodá vína rakouských vinařských podoblastí Kamptal, Kremstal, Thermenregion, Wachau, Wagram a Weinviertel.
Jak hodnotím Gran Reservu z řady Etiqueta Negra Red Blend ročníku 2015 D.O. Valle del Maipo, se dozvíte v následující recenzi.
11. ročník prestižní vinařské soutěže o titul Vinařství roku 2020, kterou vyhlašuje Svaz vinařů ČR společně s Národním vinařským centrem a za podpory Vinařského fondu a Jihomoravského kraje skončil úspěchem vinařů Znojemské vinařské podoblasti. Vítězem v kategorii malé vinařství je Vinařství Piálek & Jäger z Nového Šaldorfa a v kategorii velké vinařství je Vinařství LAHOFER z Dobšic. Je nutné podotknout, že v kategorii střední vinařství bylo nominované THAYA vinařství spol. s. r. o. z Havraníků, které skončilo na třetím místě.
Jak hodnotím polosuchý Tramín červený ročníku 2018 a přívlastku výběr z hroznů z Vinařství Na Soutoku, se dozvíte v následující recenzi.