O Víně

10.02.2012 Neználek Aktivni: Ano Datum a cas publikace: 10.02.2012 07:00

Stále dlužím příspěvky...

Pořád se mi nedaří více věnovat psaní pro tento portál. Bohužel. Ale dnes nebudu obtěžovat příčinami, výmluvami, proč to nejde.

Dnes bych chtěl hlavně upozornit na jednu zajímavou službu. Pan Sklenička na svém blogu provozuje distribuci takzvaných komunitních bedýnek. Co to je? Zkrátka čas od času vyhlásí, že připravil kolekci šesti vín podle svého výběru. Pak kdokoli dá Skleničkovi důvěru ve výběr a pochopitelně i nějakou peněžitou částku, obdrží jednu bednu vybraných vín. Bedýnky jsou tematické, různě zajímavé. Už tu byly bedny Moravské, Francouzsko Rakouské, barrique, Toskánsko, ale hlavně (pro mě hlavně) bedýnka číslo 4. Tato bedýnka se vyznačovala tím, že lahve neměly etikety. Poznatky k nim bylo možné vpisovat do měsíc neviditelné diskuze pod článkem http://vins.blog.cz/1003/zajace-v-pytli. Soukromou zprávou jste obdrželi, jak jste s trefili s odrůdou, ročníkem přívlastkem. Po měsíci jste si mohli zkontrolovat, že v tom určování neplavete sami :o)
Garantuji vám, že nikdy nenapnete své síly a doposud nabyté degustační schopnosti více, než při takto slepé degustaci. Vína jsou vybírána citlivě, nejde tedy o žádné chytáky. A když vás hádání unaví, tak je můžete prostě jenom pít. A proč to zrovna teď vzpomínám? Protože právě teď probíhá přihlašování a distribuce bedýnky číslo 9 a ta je také slepá. http://vins.blog.cz/1201/komunitni-bedynky-9-postupka-naslepo

Já jsem se zapojil. A co vy?

Ještě dlužím vzorek do rubriky víno měsíce. Za leden měla největší úspěch lahev:
Frankovka 2006 výběr z hroznů (Mikulov, Pod Sv. kopečkem), Vinselekt Michlovský, Vinum Palaviense, č.š. 2008 - 1081 - 2006.
Tento kousek z dvatisíceosmičkového salonu mě naprosto nadchl! Pravděpodobně to bude moje nejlepší Frankovka, co jsem pil. Parádní lesní ovoce, samet, povidla, tříslovinka, perzistence a hlavně harmonie. Ideální víno na argumentaci do debat typu, jak se moravská vína nenají archivovat a vůbec, červené z Moravy, proč to pít?!

Tak to mě teď opravdu baví.

Počet příspěvků v diskuzi: 1  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 3269x