O Víně

28.07.2012 simtim Aktivni: Ano Datum a cas publikace: 28.07.2012 07:00

Můj osobní profil

Základní informace o autorovi s nickem simtim.

*1980

Narozen v zcela nevinařské rodině.

Avšak ve vinařské oblasti, v královském městě pod kopcem Radobýl, kde dodnes z jednoho ze starobylých měšťanských domů ční k nebi věž ve tvaru kalichu, jako symbol dávné historie vinařství tohoto kraje.

Žije s manželkou a synem v Praze v blízkosti tramvajové zastávky „VINICE".

Vzděláním knihkupec, a jako knihkupec se v současné době i živí. V minulosti pracoval také jako barman, vinotéčník či průvodce.

Vínomilcem se stal v druhé polovině let devadesátých, kdy k zjištění, že existuje něco jiného než celorepublikový restaurační kartel Müller & Frankovka, vedla oproti dnešku obtížná cesta...

Zájmově je široce rozkročen. Zajímá ho vše, co souvisí s vínem, rád se toulá, nechá se kochat krajinou, navštěvuje památky, obdivuje zajímavou architekturu, a to vše s radostí fotografuje.

Má rád italskou kuchyni, kávu, rozhledny, historii, kapary, knihy Václava Cílka, Miloše Urbana, Raymonda Chandlera a Jaroslava Velinského, podzimní listí, sušenou šunku. Je sběratelem etiket tuzemských vín a pohlednic místopisného charakteru. Má rád Moravu (ačkoliv tam nemá kořeny, ale stejně doufá, že si alespoň na stáří najde své čtyři stěny v tom požehnaném kraji pod Pálavou).

Z vín, je jeho nejoblíbenější to, které se vypije v místě jeho vzniku, a z vinařů se nejvíce těší k tomu, kterého víno ještě neochutnal...

Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 5422x