O Víně

11.11.2012 Petr Aktivni: Ano Datum a cas publikace: 11.11.2012 07:00

Můj osobní profil

Po několika letech přemlouvání J.-em tedy zveřejňuji svůj profil i já... Nejde o životopis, některé mé životní kotrmelce by nedaly spát ani otrlým harcovníkům. Takže se budu držet jen mého vztahu k vínu a věcem okolo, poněvadž to je to, oč tu běží.

Narozen: 1961 (je důkazem toho, jak vysokého věku se může dožít mladý člověk).

Bydlí: nyní v Brně, dříve v Uherském Hradišťu, dříve v Olomouci, dříve v Opavě (s J. na jednom patře).

Profese: původní vzdělání teoretická fyzika, po krátké praxi v tomto oboru (asi 5 let) pak působí déle než 20 let v mezinárodním obchodě. Detailní Curriculum vitae najdete zde na profil na LinnkedIn.

Vztah k ovine.cz: hrdý spoluzakladatel a ještě hrdější autor geniálního názvu portálu, tedy „o víně" :-) Píše články neustále, od samých počátků portálu - až na nutnou odmlku v letech 2009-2010 (osobní problémy) a část 2010-2012 (angažmá v jedné vinařské firmě).

Vztah k vínům: velmi kladný, po náročném whiskovém období v 90. letech už téměř nic jiného než víno nepije. Rád ochutná každé dobré víno, je lehce nakloněn výraznějším odrůdám (Tramín, Pálava, Cabernet Moravia) a díky častému cestování má rád silná jižní červená vína, především z Itálie a Řecka. Ke slabým vínům je nemilosrdný a vylévá je.

Vinařské vzdělání: desítky koštů na Slovácku, stovky vypitých lahví, dva roky práce ve vinařství (oblast Pálavy). Na oficiální kurzy, kdy se po několika sezeních rozdávají diplomy sommeliérů, se dívá s despektem.

Další zájmy: řadu let sbírá vinné etikety (http://www.winelabels.eu/) a neustále s tím otravuje čtenáře našeho portálu. Publikoval přes 30 článků ve Vinařském obzoru, Wine & Degustation, Metru, v denním tisku atd. Dále: astrofyzika, kvantová mechanika a podobné obory, rocková hudba, tramping. Nejnověji také např. teorie morfických polí. Sympatizuje také s kodexem Jedi, nebo zásadami Královského umění.

Cíle na portále: psát tak trochu jinak, přinášet neotřelé pohledy a zajímavá témata, tepat šlendrián a podvodníky.

Vzkaz ostatním autorům: Pište, nebojte se chyb a omylů. Horší než dělat chyby, je nedělat nic!

Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 5211x