O Víně

13.03.2010 Michal Aktivni: Ano Datum a cas publikace: 13.03.2010 07:00

Můj osobní profil

Svou maličkostí přispěji rád do tohoto světa vín. V mém blogu se dočtete o vínech, která jsou snadno dostupná, ale i o vínech raritních. Budu přinášet i recenze z navštívených vinařství, festivalů a degustací. Proč jsem právě zde...? Protože víno rád ochutnávám a baví mě vše okolo něj. Ať vám chutná.

*1986

Žije v Praze, pracuje jako grafik a DTP operátor.

Nick: Michal

Blíže se k vínu dostal zhruba před čtyřmi roky a to díky rodině jeho přítelkyně. Víno rádi pijí i se v této oblasti vzdělávají. Hlava této rodiny často říkává zábavné motto: „Kdo pije víno denně, nemá potřebu alkoholu." Rádi si otevřou lahev dobrého vína známých i méně známých odrůd, zkouší různá vinařství a oblasti. Nejčastěji ochutnává vína červená a na druhém místě bílá. Růžová vína, stejně jako vína šumivá, pije jen výjimečně.

Z odrůd u nás pěstovaných má nejraději: Rulandské modré, André, Cabernet Moravia, Svatovavřinecké, Neronet, Sauvignon, Sylvánské zelené, Pálavu a Ryzlink vlašský.

Mezi jeho oblíbené odrůdy z jiných koutů světa patří Garnacha, Shiraz, Tempranillo, Merlot, Cabernet Sauvignon, Chardonnay a Sauvignon Blanc.

Obecně dává přednost vínům ze Španělska, Chile a České republiky.

Víno mu nejen chutná, ale baví ho i vše okolo něj. Tvoří si vlastní přehledy o odrůdách a vinařstvích, dělá si sbírku vinět. Uskutečňuje různé společné dovolené ve vinařských oblastech, kde poznává krásy okolí, vinařskou kulturu a samozřejmě degustuje. Má za sebou několik návštěv vinařských výstav, degustací a festivalů, kde mimo jiné využíval i své druhé záliby - fotografování. Jedná se o fotografie „informativní" i rádoby umělecké, které si někdy zarámuje a vystaví. Udržujeme kontakt i s několika českými vinaři, a to nejen z důvodů zásobovacích.

Na ovine.cz se chce zapojit do Encyklopedie vinět a také poskytovat své fotografie vinic, různých odrůd, korků atd., třeba k doplnění článků jiných autorů, případně napsat článek o navštívených akcích.

Na závěr chce čtenářům sdělit, že se necítí být extra velikým znalcem vína, víno se stalo jeho velkým koníčkem, se kterým nezamýšlí hned tak přestat, a rád by se dozvěděl něco nového a nabral další zkušenosti. Člověk nemusí mít vždy na stole víno za sta či tisíce korun - chutné je víno dobré, ne vždy to drahé.

Zájmy: fotografování, cestování, víno, akvaristika, památky, sport, kultura a filmy.

Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 5996x