O Víně

28.08.2019 Lucka Aktivni: Ano Datum a cas publikace: 28.08.2019 07:00

Panenská sklizeň rájeckého vinohradu

Čas plyne a vinohrad v Rájci bude mít letos své první vinobraní. V loňském roce byla nainstalována opěrná konstrukce a dosazeno 135 ks sazenic, letos 210 ks. Kmínky jsou taženy na střední výšku a typ vedení je rýnské-hessenské.

Vinohrad byl založen z mého osobního nadšení po dokončení studia v Lednici a vyvíjel se od začátku z ničeho. Když si vzpomenu na půdní rozbory na ústavu pedologie Mendelovy univerzity v Brně, dodání potřebných živin a prvků, navezení a zaorání hnoje, zelené hnojení a následné zapravení do půdy až po urovnání terénu před výsadbou, tak toto vše byla procházka růžovým sadem a tvrdá realita vinařské lopoty byla započata za nedlouho poté.

Dřina a lopota pro moji rodinu a kamarády větší o to, že jsem od loňského roku ve službách OSN v Sýrii a oni se o to musí starat. Musí, ale určitě to dělají s láskou. Nutno podotknout, že jsem již byla doma na dovolené a svou ruku k dílu jsem samozřejmě taky přiložila, jinak to přeci ani nejde.

Jsou-li někteří čtenáři portálu ovine.cz z mého regionu a mají čas a hlavně chuť a chtějí pomoci přiložit ruku k dílu, tak mají šanci 7.9.2019 v sobotu od 5:30 hod. ráno. Odměněni budou vínem z této vinice v příštím roce, jakmile bude připravené k odběru. Jakoukoliv pomoc ráda uvítám. Sbírat se bude 20 řad Solarisu, (Rinot až později). Tipuji 2 hodiny práce a je snad po všem.

A kde že to tedy přesně je? Obec Rájec (místní část obce Borovnice), okres Rychnov nad Kněžnou, směr z Kostelce nad Orlicí na Choceň, kraj královéhradecký. V případě zájmu mě kontaktujte na mail lucka.kodouskova@centrum.cz a nebo na facebook Lucie Šimonová.

Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 3265x