O Víně

10.01.2010 J. Aktivni: Ano Datum a cas publikace: 10.01.2010 07:00

Můj osobní profil

Blogerský profil od p.j. nastartoval naše víkendové články z této rozmanité sekce. Můj dnešní profil se může jevit hloupě, tak nějak narcisovitě... Ale věřte, že jsem jeden z posledních autorů, kdo si osobní profil založil a utřepal si myšlenky, o čem bych zde měl vlastně psát? Stalo se a já už vím, proč se chci svými postřehy prezentovat právě zde. V následujících týdnech pod mým blogem pravidelně najdete dva typy článků. První se bude týkat mých vinohradnických postřehů a druhý bude podávat informace o vínech, která nejsou běžně dostupná či v prodeji, ale zaslouží si na ně upozornit.

*1963 v Opavě

Po necelých 13 letech strávených v Olomouci, žije od roku 2021 s rodinou v Opavě, pracuje v automobilovém průmyslu. Detailní Curriculum vitae najdete zde na profil na LinnkedIn.

Nick: J.

Díky Petrovi se stal v roce 1999 velkým vínomilcem. Po rekonstrukci zděného sklepa pod obytným domem se v roce 2001 rozhodl pro archivaci vín.

Na jaře 2009 se odhodlal vysadit na terase pro radost několik hlav révy vinné (stolní odrůdy) ze Šlechtitelské stanice vinařské v Polešovicích a pozorovat, jak se jim daří. V roce 2021 podobně zakládá několik hlav v Opavě.

Spolu s Petrem založil v roce 2002 ovine.cz.

Hlavní témata: návštěvy vinařství, poznání terroir a digitální zrcadlovka.

Hlavní oblasti zájmu: Morava, Španělsko a Nový svět. Z odrůd pak nemá žádného vyloženého favorita. Největší oblibu mají bílé aromatické odrůdy. Kromě toho má rád nazrálá vína jižanského typu. Nikdy neodmítne možnost vyzkoušet okrajové odrůdy a novošlechtění.

Ideál vína: suché až polosuché, ale nebrání se i vyšším zbytkovým cukrům, pokud jsou v rovnováze s kyselinkami. Stále více vyhledává lahvově zralá vína, která se během archivace posunula správným směrem. Z dřívějšího poměru 80:20 ve prospěch bílých vín, je dnes poměr opačný ve prospěch červených (70:30). Nemá žádného favorita, ale většinou si vybírá mezi těmito odrůdami: Alibernet, Neronet, Irsai Oliver, Dornfelder, Muškát moravský, Tramín červený, Carménère, Malbec, Neuburské, Veltlínské červené rané, Rulandské modré a další.

Na ovine.cz zodpovídá za komunikaci s vnějším světem a týmem autorů. Připravuje specifikace pro programátora a odpovídá za funkčnost portálu. Dále se podílí na obsahu sekce: Recenze, O věcech okolo, Reportáže a další.

Vize: Podporovat tým autorů ovine.cz, aby se nezávislý portál stal uznávanou platformou mezi vínomilci a také mezi vinaři. Na svém blogu chce pravidelně podávat informace o událostech, které se týkají vína nebo vinařství a která by nedala na samostatný článek.

 Twitter

Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 13456x