O Víně

10.03.2010 Jarda Aktivni: Ano Datum a cas publikace: 14.03.2010 07:00

Můj osobní profil

Základní informace o autorovi s nickem Jarda.

*1947

Bydlí ve vinařské obci Prosiměřice u Znojma

Nick: Jarda

Milovník vína a všeho kolem vinařství, vinohradnictví, aktivního poznávání světa ze všech úhlů pohledu s pomocí fotoaparátu. Desetiletí pěstuje kaktusy, kreslí, zajímá se o Orient atd.

Píše pro portál ovine.cz  od roku 2004, pravidelně nepravidelně přispívá do „Vinařského obzoru". Je patriot, preferuje a propaguje terroir, vinařství a vína Znojemské vinařské podoblasti a přeshraničního Weinviertelu především Retzer Landu. Mezi  oblíbená vína  patří: Veltlínské zelené, Pálava, Zweigeltrebe, Svatovavřinecké, Frankovka a všechna vynikající ostatní. Lektorsky se podílel na večerech „Vádemécum vína..." ve Znojmě. Je členem Sdružení znojemských vinařů ( www.szv.estranky.cz ) a má na starosti  webové stránky Znojemský košt - http://www.znojkost.estranky.cz/ a propagaci akcí.

Je spoluzakladatelem (1988) a členem výkonného výboru prestižního „Klubu cestovatelů Hanzelky a Zikmunda GLOBE Prosiměřice, o.s." (http://www.hazglobe.estranky.cz/) organizujícím mimo jiné více od roku 1988 v říjnu mezinárodní setkání přátel turistiky a cestování CESTY (http://www.cestyglobe.estranky.cz/), autorsky a organizačně spolupracuje na vydávání geografického sborníku „Cesty", přednáší o svých cestách. Je autorem cestopisů „Izraelská mozaika" (Akcent Třebíč, 2004), „Oblast Ponazyrevo - jen letopočet se změnil (Rusko)" (Mondo 2006) a řady cestopisných reportáží otištěných v různých novinách, časopisech a na internetu. K vydání jsou připravené cestopisy o Tunisku a Uzbekistánu. Má vlastní webové stránky Svět okolo nás - http://www.globehaz.estranky.cz/.

Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 11753x