O Víně

19.04.2013 JFK Aktivni: Ano Datum a cas publikace: 19.04.2013 07:00

Domaine Weinbach, Riesling Cuvée Théo 2009

K vínům z Domaine Weinbach mám zvláštní vztah, jejich Riesling Schlossberg 2002 bylo jedním z nejlepších vín, jaká jsem kdy ochutnal. A co jejich Riesling Cuvée Théo 2009?

Víno v klasické alsaské zelené flétně, světlejší, žluto-citronové barvy s pěknou jiskrou. Vůně mě přenesla na rozkvetlou horskou louku, převládalo luční kvítí, sušené bylinky, dále se postupem času objevily žluté plody (meruňky), citrusy, grepová kůra a pomalu se začínaly také projevovat petrolejové tóny s mineralitou.

V chuti suché, vyšší kyselina, žluté plody, citrusy, grepy, mineralita, slanost, kerosin, zelená jablka, seno z horské louky, mladistvé, až syrové. Tělo střední/plnější, velmi harmonické a pitelné. Jedinou vadou na kráse se může jevit poměrně vysoký alkohol, a to 14 %. V samotném víně nebyl vůbec znát, jen při zvýšené teplotě v dochuti zahříval. Skvělá délka (víno zůstávalo na patře a bylo těžké se té krásné chuti zbavit :-)) a struktura podtrhla celkový dojem z tohoto vína.

Velmi povedené víno, skvěle pitelné, svěží a šťavnaté, se i přes vyšší alkohol lehce pilo. Působilo harmonicky a typicky. Těším se, jaký vývoj udělá za 2-3 roky.

Láhev stála cca 500,- Kč v aukci, hodnotím 89-90 body.

Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 3696x