O Víně

29.05.2011 JFK Aktivni: Ano Datum a cas publikace: 29.05.2011 07:00

Rabl, Sauvignon blanc, Vinum Optimum

Koupil jsem si na zkoušku Sauvignon, na takové to lehké letní popíjení s přáteli, ať již doma či někde venku, třeba na pikniku...

Mladý Sauvignon od našich jižních sousedů byl v lahvi uzavřené šroubovacím uzávěrem, jak je zde běžným zvykem. Vinařství Rabl má dlouhou historii, od roku 1750, sídlí v Kamptalu, městečku Langenlois, více informací o vinařství naleznete zde. Po otevření z vína vystupovaly tóny kvasnic, které se postupem času vyvětraly a dostavila se očekávaná aromata černého rybízu, angreštu, později se začaly objevovat až zemité tóny.

Při prvním doušku mě na jazyku polechtala jemná perlinka, víno bylo krásně svěží s říznou kyselinkou, šťavnaté, s černorybízovými a bezovými tóny, našel se i nezralý angrešt, zeleň listová, vše podpořeno středním tělem a dochutí.

Ideální na letní terasové nebo zahradní či balkonové... popíjení, víno s krásnou aromatikou, vybízející k dalšímu napití. Celkový dojem byl velmi příjemný, pitelný Sauvignon s lehce vyšší kyselinkou, neunavující, naopak osvěžující.

Budu si muset na léto přikoupit pár kousků, určitě se doma neztratí :-)

Počet příspěvků v diskuzi: 4  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 3565x