O Víně

02.12.2014 Jarda Aktivni: Ano Datum a cas publikace: 02.12.2014 07:00

Vinařské cyklotrasy a sklepní uličky 2014

Sdružení znojemských vinařů vydalo v červenci 2014 v rámci realizace přeshraničního projektu CZ 0258 „Sklepní uličky a cestovní ruch Znojemska a Dolního Rakouska“, mapu nazvanou „Vinařské cyklotrasy a sklepní uličky - Znojemsko a Weinviertel.

Jednou z pěti aktivit projektu spolufinancovaného EU z evropských fondů pro regionální rozvoj, ukončeného v září 2014, bylo vydání nové upravené mapy v měřítku 1 : 90 000 a v nákladu 4 000 ks. Kromě obvyklých údajů a cyklistických tras jsou v mapě vyznačeny a pojmenovány nejen všechny viniční tratě Znojemské vinařské podoblasti a přilehlé části Retzer Landu, ale i ostatní názvy parcel, což z mapy činí pro vinařskou veřejnost velmi zajímavý a neocenitelný studijní materiál. Na trasách je čísly označeno 40 doporučených zastávek ve vinařstvích či jiných zajímavých objektech.

Na zadní straně mapy je podrobně vyznačeno 5 tras pro cyklisty s výškovým profilem, kontakty na vinařství ležící na trase včetně souřadnic GPS. Protože mapa je věnovaná i sklepním uličkám, tak na zadní straně jsou kromě 17 fotografií i letecké fotografie sklepních uliček ve Chvalovicích, Hnanicích, Novém Šaldorfu, Vrbovci, Dobšicích a v Tasovicích s číselným i písemným vyznačením vinařství (viz. foto). Podle této mapy je velmi jednoduchá orientace a vyhledávání příslušného vinařství v uvedených uličkách.

Mapu lze získat v Turistických informačních centrech ve Znojmě, Miroslavi, Moravském Krumlově, v Rakousku ve Weingut Bergmann - Retz, nebo na vyžádání v kanceláři SZV ve Znojmě (http://www.szv.estranky.cz/).

Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 2806x
Průměrná známka po 0 hodnoceních: -
 1    2    3    4    5