O Víně

12.11.2014 Jarda Aktivni: Ano Datum a cas publikace: 12.11.2014 07:00

Podzimní barvy vinic

Podzim je samozřejmě obdobím vrcholu celoroční různorodé práce vinaře či vinohradníka ve vinicích. Hrozny dozrávají, sklízí se, lisují se, ochutnává se burčák, vášnivě se debatuje kolem budoucího vína, a posléze se ochutnává mladé víno...

Dny se krátí, mnohdy jsou podmračené, mlhavé či deštivé. Někdy ale přece jen vysvitne slunce a paprsky nádherně prosvítí krásnou vinařskou krajinu. Ovšem když začnou listy révy měnit barvy od stále ještě zelené přes žluté a hnědé odstíny po červenou, je to nádhera, kterou by si měl každý milovník vína pořádně vychutnat. Opravdu to stojí za to. Procházkou mezi vinicemi sám, s rodinou či přáteli, nebo projížďkou na kole, prostě si udělat v podzimní den čas na odpočinek, kdy se ranní mlhy pomalu zvedají, objevuje se mezi cáry mlhy slunce, svými ještě teplými paprsky příjemně hřeje a my se můžeme kochat nádhernými barvami přírody. Přijít na zcela jiné myšlenky, odpočinout si od běžného mnohdy splašeného života.

Bohužel v hektické době, ne každý má čas či možnost si zajet v tu správnou chvíli mezi vinice v Čechách či na Moravě, nebo dokonce někam do zahraničí a užít si té barevné krásy. Pro ty, kteří to už letos nestihnou, přikládám několik snímků. Snímky jsou fotografovány v polovině října 2014 při příjemné procházce mezi vinicemi ležícími mezi rakouským vinařským městem Retz, nedalekým Unterretzbachem a našimi Hnanicemi.

Třeba vás to bude motivovat k menšímu výletu mezi vinice ještě letos, nebo na podzim v příštím roce...

1-20 | 21-40 | 41-60 | Vše
Počet příspěvků v diskuzi: 2  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 2851x
Průměrná známka po 0 hodnoceních: -
 1    2    3    4    5