O Víně

08.04.2015 Míra Aktivni: Ano Datum a cas publikace: 08.04.2015 07:00

Degustace vinařství Sing wine

Dne 19. března 2015 jsme přivítali v Klubu přátel vína Ústí nad Labem další premiérové vinařství, a to Sing wine z Velkých Bílovic. Vína nám přijel představit osobně majitel, pan Tomáš Tetur.

Vinařství nám doporučil pan Milan Nemrava a sjednání degustace bylo velmi jednoduché. Vše bylo pár maily dohodnuto s Michalem Teturem, který byl ovšem v den degustace v zahraničí a degustaci vedl jeho tatínek Tomáš - nesmírně příjemný, komunikativní člověk, s kterým jsme téměř okamžitě potykali.

Přípravy proběhly naprosto bez problémů, výtah jezdil, tudíž nic nebránilo v 19 hodin začít. Dostavil se standardní počet asi 55 vínomilců. Tato degustace byla poněkud slavnostní, náš klub slavil šest let existence.

Tomáš představil hned na začátku své vinařství. Jsou spíše menším, rodinným podnikem, hospodaří na 12 hektarech vinic a vyrobí asi 100.000 láhví ročně. Hrozny částečně dokupují, ale vždy z Velkých Bílovic a výhradně od prověřených dodavatelů.

Pokud se musí rozhodnout, zda vyšší alkohol nebo vyšší zbytkový cukr, preferují cukr. Vzhledem k příjemné kyselince ale vína rozhodně nejsou fádní a velmi dobře se pijí.

Název Sing wine vznikl z potřeby odlišit se od vinařství bratra, na začátku se mu vůbec nelíbil, dokonce ho prý odstonal. Dnes je velmi spokojen a prvotní nápad byl nejspíš ten, že celá rodina má velmi kladný vztah k hudbě.

Zákazníkům nijak nevnucují, co by ve víně měli nebo neměli cítit, jsou rádi, když jim chutná a vracejí se k nim. Ostatně sám jsem byl jejich přístupu k zákazníkovi svědkem. Objednal jsem si 12 klaretů a obdržel zcela zdarma ochutnávkový karton - šest láhví vína zcela zdarma, abych prý zkusil, co vše umí, a třeba si příště objednal. Klobouk dolů.

Tomáš se zastavil též u aktuálního velkého problému dneška, a to je falšování vína. Sám měl nedávno ve vinařství velkou a důkladnou kontrolu. Byl s ní zcela srozuměn, ale byl by rád, kdyby podobná důslednost a přísnost byla uplatňována na všechny hráče na trhu.

Rovněž tak nemá nic proti tomu, aby sem někdo dovezl víno z Moldávie a prodával ho jako moldavské. Nesmí se však stát, že ho bez postihu bude prodávat jako moravské.

Večer měl tradiční průběh, kdy hosté ochutnali 12 vzorků a mohli hlasovat o tom, co jim chutnalo nejvíce. S velkým přehledem vyhrál Irsay.

Vzhledem k příznivým cenám se vyprodala prakticky všechna vína. Hosté též velice oceňovali, že po skončení degustace Tomáš přisedl ke každému stolu, zeptal se přítomných, jak se jim degustace líbila a pozval je do svého vinařství.

My bychom pak chtěli poděkovat našim členům za krásný dort - “slaňák” k šesti rokům existence a fungování našeho klubu. Věříme, že tu ještě budeme hodně dlouho a s takovými vinařstvími, jako je Sing wine, to rozhodně nebude problém.

Degustace se velmi vydařila a líbila, protože nejčastější otázka hostů byla - kdy tihle sympaťáci přijedou příště?

 
   Název   Velikost 
  degulist sing wine bez cen.pdf   65.3 kB 
Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 4462x
Průměrná známka po 0 hodnoceních: -
 1    2    3    4    5