O Víně

06.06.2017 Míra Aktivni: Ano Datum a cas publikace: 06.06.2017 07:00

Degustace vinařství Knápek Machů

Dne 27. dubna 2017 jsme přivítali v Klubu přátel vína Ústí nad Labem již po několikáté vinařství Knápek Machů z Velkých Bílovic. Zavítali mezi nás hned tři pánové, kteří s vinařstvím mají něco společného.

Vinařství spolu provozují Václav Knápek mladší a jeho švagr Patrik Machů. Pomáhá jim v tom celá rodina, také Václav Knápek starší. Vinařstvím se neživí, ale je jejich obrovským koníčkem a celoživotní vášní. Informace najdete pod tímto odkazem.

S klukama se známe strašně dlouho, už u nás několikrát byli a naopak, my si nenecháme uniknout jedinou příležitost je navštívit, pokud jsme na Moravě. Produkují velmi příjemná, dobře pitelná vína za výborné ceny. Vína vyrábějí výhradně z vlastních hroznů.

Celou degustaci ještě dle dohody zpestřili převlečením do kroje, hrou na hudební nástroje a zpěvem. Bylo to moc milé a řada návštěvníků si zazpívala s nimi.

Degustace měla obvyklý průběh, chlapi pohovořili o svém vinařství a rozlévaly se vzorky. Vždy vzorek představili, řekli o něm vše podstatné a dali též příležitost návštěvníkům, aby se vyjádřili. Opět se nekonalo žádné vnucování vůní nebo vjemů, pouze zájem, zda lidem chutná. Chutnalo!

Degustační list byl dobře poskládán a ukazoval v podstatě celou produkci vinařství, všichni si mohli udělat komplexní představu, jaká vína pánové nabízí.

Za svá vína posbírali řadu cen, ale sdělují je na požádání. Lepení medailí neprovozují, raději zachovají čistý a pěkný design láhve.

Mě ohromně pobavil diplom, který jim visí ve sklepě - ten od ředitele vazební věznice. Ovšem jedná se o opravdu prestižní soutěž, kde v porotě sedí například docent Michlovský. Můj kamarád policista řekl, že stát se ředitelem takového vězení musí být sen.

Chlapci též představili knížku o vinařství a Bílovicích. Jedná se o krásnou, výborně vypravenou publikaci, která kolovala mezi lidmi a překvapivě se i vrátila. Návštěvníci mají možnost si jí objednat. Více o knize pod tímto odkazem. Celý večer proběhl v nesmírně milé, pohodové, domácí atmosféře. Návštěvu vinařství mohu pouze doporučit. Vinaři vás po objednání rádi uvítají a pokud se o víno zajímáte více, vezmou vás i do svého archivního sklepa.

 
   Název   Velikost 
  degulist knápek-bez cen.pdf   70.8 kB 
Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 4254x
Průměrná známka po 0 hodnoceních: -
 1    2    3    4    5