O Víně

26.04.2017 Míra Aktivni: Ano Datum a cas publikace: 26.04.2017 07:00

Degustace vinařství Spěvák

Dne 16. března 2017 jsme přivítali v Klubu přátel vína Ústí nad Labem vinařství Spěvák z Velkých Bílovic z Moravského Žižkova. Zavítal mezi nás Michal Moravčík, který má ve vinařství na starosti zejména návštěvníky a turisty. Povolanější osobu jsme si tedy nemohli přát.

Chtěl přijet též majitel Milan, ten však byl v té době bohužel na dovolené. Vinařství u nás bylo zhruba před dvěma lety, již tehdy jsme ocenili příjemná vína a vinaře. Z toho důvodu jsme degustaci rádi opakovali, a to při pro nás památném jubileu - náš klub slavil osm let.

Příjezd a příprava proběhly naprosto bez problémů, v sedm večer jsme mohli začít. Vínomilců se sešlo přes sedm desítek, musel být použit mikrofon. Vinařství vzniklo v roce 2000 odchodem nynějšího majitele z většího vinařství a jistého místa, pokračoval ve vinařské tradici předků. Podrobnosti o vinařství najdete zde.

V tuto chvíli produkují zhruba 50 tisíc láhví, vinařství má kapacitu asi 70 tisíc, které by časem chtěli dosáhnout. Vždy však chtějí preferovat kvalitu a původ hroznů z Velkých Bílovic.

Vinařství produkuje velmi příjemná, dobře pitelná vína, mně osobně nejvíc chutnal Sauvignon. Degustace probíhala tradičně, my jsme nalili a Michal vždy řekl něco o vzorku, který měli návštěvníci ve skleničkách. Opět byl prosloven názor, že vína musí především chutnat.

Mají poměrně široké spektrum odrůd, některé málo obvyklé.

I cenová politika vinařství je rozumná, vína pořídíte okolo 150,- Kč, což hodnotím jako velmi dobrý poměr cena: výkon.

Všechny tyto skutečnosti byly asi důvodem, že se vyprodalo úplně všechno, naopak, na řadu zájemců se ani nedostalo.

Michal všechny pozval do Velkých Bílovic na akci Otevřené sklepy a po skončení řízené části degustace se dál věnoval návštěvníkům.

Vinařství opět můžeme jen doporučit, případně je navštivte přímo ve Velkých Bílovicích.

 
   Název   Velikost 
  degulist+spěvák bc.pdf   61 kB 
Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 3981x
Průměrná známka po 0 hodnoceních: -
 1    2    3    4    5