O Víně

26.09.2016 Míra Aktivni: Ano Datum a cas publikace: 26.09.2016 07:00

Degustace vinařství Skoupil

Dne 13. září 2016 jsme se sešli v krásném prostředí hotelu Clarion na degustaci vinařství Skoupil. Zavítal mezi nás manažer pro klíčové zákazníky Jarda Šimek.

Vinařství mezi nás zavítalo již několikrát, vždy potěšilo příjemnými, dobře pitelnými víny za rozumné peníze. Ale začneme od začátku.

Jak si asi vzpomínáte, scházeli jsme se ještě před prázdninami v klubu Družba. Slovo dalo slovo a plácli jsme si s managerkou asi nejlepšího hotelu v Ústí nad Labem, což je Clarion.

Chtěl bych ještě jednou moc poděkovat Romanovi, že to s námi vydržel tak dlouho a důvod změny byla nikoliv jeho nekvalita, ale špičková kvalita, která nám byla nabídnuta.

Tuto první degustaci jsme museli mimořádně udělat v úterý, kvůli předem nasmlouvaným akcím, ale další se uskuteční již v tradičním termínu, tedy třetí čtvrtek v měsíci. Návštěvníkům to zjevně nevadilo, přišlo jich dostatek.

Po několika letech jsme si museli zvyknout na neskutečný servis hotelu, ale šlo nám to lehce a rychle. V zásadě lze říci, že za nás personál vše připravil a my si tak mohli užit předdegustační pivečko a posezení s Jardou v átriu restaurace.

Jarda připravil pásmo fotografií, které jsme pustili na dvou plátnech. To pak komentoval, návštěvníci mohli vidět některé zcela raritní záběry. Vyprávěl hostům o vinařství, důvodech a významu nových etiket a některých cenách, které vinařství získalo.

Degustační list obsahoval 12 vzorků, s poměrně velkým předstihem zvítězil Sauvignon.

Mezi vzorky proběhla jedna přestávka, kdy nikotinu chtiví museli ven - hotel je přísně nekuřácký.

Jarda je zkušený a příjemný degustátor, tudíž nikomu nic nevnucoval, popisoval své vjemy a diskutoval s hosty, co ve víně cítí oni.

Přes teplé počasí byla vína příjemně nachlazena, nejprve v lednici, pak v nádobách s ledem. Výměna vody během degustace byla tak už jen pověstnou třešinkou na dortu.

Prodej probíhal velmi dobře díky příznivé cenové politice vinařství a výbornému poměru cena / výkon.

Tradiční losáž vyhrál nepřekvapivě Míra Bělík, který při degustacích vinařství Skoupil vyhraje vždy.

Degustace skončila okolo 11 večerní, všem se moc líbila, prostředí je to náramné a příště přivítáme další hodně známé vinařství - Lahofer.

 
   Název   Velikost 
  degustační listina Vinařství Petr Skoupil.pdf   64.7 kB 
Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 4287x
Průměrná známka po 0 hodnoceních: -
 1    2    3    4    5