Letos začátkem května se mi v kombinaci s rodinnou událostí, která se odehrála na portugalské pevnině, konečně podařilo navštívit Azorské ostrovy, destinaci, kterou si slibuji již pěknou řádku let. A že jsem nebyla zklamaná se dozvíte v následujícím článku o Azorech, jejich historii, vínech i gastronomii a zejména pak z fotoreportáže závěrem. Jelikož se nedají všechny ostrovy stihnout během jedné návštěvy, už si tiše plánuji další výlet, tak mě nadchly... Z Lisabonu létá denně na tři azorská mezinárodní letiště - Ponta Delgada, Terceira a Horta - společnost TAP a když se šikovně nakoupí, vyjde letenka na nějakých 2.500,- Kč. Mezi jednotlivými ostrovy lze pak dále cestovat trajekty nebo letecky (zpáteční letenka se společností SATA Atlantic od 50 €). Tak tedy bom vôo, jak říkají Portugalci!
Pokračování reportáže o putování po německých vinařských oblastech.
V květnu 2012 proběhl osmidenní zájezd jihomoravských vinařů a milovníků vína do Německa. Popis navštívených vinařství a obecnější shrnutí dojmů z cesty přináší podrobná zpráva, pro svou délku rozdělená do tří dílů.
Vína na konci jara byla tentokrát velmi zajímavá. Například odrůdami jako Nebbiolo, Kerner, Cabernet Franc, Dornfelder, Prugnolo Gentile, Carmenère a dalšími. Dvakrát se tu objevila vína nejvyšší italské kategorie DOCG. A takto to nakonec dopadlo?
V sobotu 26. května 2012 se konal již čtrnáctý ročník Koštu hraběte Chotka na zámku ve Velkém Březně. Více v následující reportáži.
Pokusím se popsat, čím mi zrovna Jarní přehlídka českých vín ve Slaném vyhovuje více než které jiné. A samozřejmě přihodím i pár konkrétních tipů na česká vína.
Takovou polosoukromou degustaci vín z Jury uspořádal Luboš Osička z Domaine R&W/Vinobrani.cz.