O Víně
Základní informace o autorovi s nickem milasko.
I mě J. kontaktoval, jestli bych něco nenapsal k dvacátému výročí ovine.cz. Zároveň poslal odkaz na článek Lukáše Páníka, věnovaný tomuto tématu. Když jsem si ten článeček přečetl, uvědomil jsem si, že to, o čem tam Lukáš píše, se dost přesně týká i mě.
Již podruhé jsme s kamarádem Jirkou (jbes) degustovali vína z kyjovského vinařství rodiny Kölbelovy.
S víny Ing. Tichého jsem se seznámil před několika lety na otevřených sklepech v Hruškách. Tehdy mě zde toto vinařství (Víno Richard), patřící do sdružení Bonus Eventus, zaujalo nejvíce. Vína byla velmi pěkná, mnohá z nich navíc vyrobená z nepříliš běžných odrůd. Nedávno jsem byl znovu v Hruškách a odvezl jsem si několik lahví, které jsem postupně doma ochutnal.
Článek o brněnském Vinexu měl původně napsat jen jbes, pak jsem si ale řekl, proč nepřidat ještě pár svých postřehů. Chodili jsme spolu a pili stejná vína, takže žádnou další Ameriku jsem už asi neobjevil. Je to vlastně totéž z trochu jiného pohledu.
Po pěkných vínech v září byla říjnová „žeň" trochu skromnější. Většinou jsem sáhl po domácích vínech, přidal jsem jedno francouzské a jedno z JAR. Opravdu spokojený jsem byl jen s jedním pěkným výběrem z bobulí, i když byly mezi vinařstvími slibné značky jako Mikrosvín Mikulov, Vinselekt Michlovský nebo Reisten.
Pohled na vína ze srpnových domácích koštování, většinou domácího původu, po jednom zástupci z Austrálie a Moldávie. Nejen názvem zaujal Modrý Fěruňk, za určité zajímavosti lze považovat brněnské „univerzitní“ víno, ale i Rulandské bíle ze Sádku.
Přehled doma koštovaných vín, převážně tuzemského původu, mezi nimiž asi největší raritkou bylo Auxerrois z Čech.
Šestice různorodých vín z domova i zahraničí, mezi nimiž dominovalo nádherné Sylvánské zelené 2007 pozdní sběr ze ZD Sedlec, jemuž zdařile sekundovalo Rulandské šedé 2007 výběr z hroznů z Mikrosvínu Mikulov.
Jak chutnala při domácím koštování vína z moravských vinařství Znovín Znojmo, Ampelos, Hort a Stapleton & Springer?
Pětice vín, která jsem doma koštoval v dubnu. Nespojuje je vůbec nic. Pocházejí od nás, ze Slovenska, Itálie, Moldávie a Chile. Shodou okolností mezi nimi byla i Isabella, o které se tu tento týden docelo dost diskutovalo v chatu u článku Výstava vín v Ratíškovicích 24.4.2010.
Možná si myslíte, že něco takového není potřeba, ale možná se mýlíte.
Úvodní příspěvek k mému blogu s Top 100 2009 Wine Spectator a soukromé Top 10 2009.
1-20