O Víně

31.08.2013 07:00 my Aktivni: Ano Datum a cas publikace: 31.08.2013 07:00

Ochutnávka vín odrůdy Cabernet Moravia - 7.9.2013

V sobotu 7.9.2013 se uskuteční ochutnávka vín odrůdy Cabernet Moravia v Moravské Nové Vsi.

Kdy: 7.9.2013 od 14:00 hod.
Kde: Moravská Nová Ves
Místo: sklepní uličky Výmol a Zátiší

Vinařský spolek Moravská Nová Ves zve všechny vinaře a milovníky vína k návštěvě již tradiční Ochutnávky vín odrůdy Cabernet Moravia, která se i letos uskuteční v rámci programu akce Vinobraní v sobotu 7. září 2013 od 14. hodin v areálu sklepních uliček Výmol - Zátiší v Moravské Nové Vsi.

Pro všechny návštěvníky je připraven bohatý kulturní program, krojovaný průvod obcí, v mnoha otevřených sklepech pak pravý burčák, víno a občerstvení včetně krajových specialit.

Specializovaná ochutnávka vín odrůdy Cabernet Moravia Vám nabízí jedinečnou možnost ochutnat na jednom místě neobyčejně širokou paletu vín vyrobených z jediné odrůdy. V plném světle se tak ukáží rozdíly v pěstování hroznů, výrobě, školení nebo skladování vína tak, jak jsou tyto postupy používané jednotlivými vinaři. I letos se také můžete těšit na osobní setkání s panem Lubomírem Glosem, šlechtitelem odrůdy.

Odrůda Cabernet Moravia vznikla křížením odrůd Zweigeltrebe a Cabernet Franc a jedná se o první odrůdu kabernetového typu, která byla vyšlechtěna v České republice. Šlechtitelem a udržovatelem odrůdy je místní rodák pan Lubomír Glos. Křížení bylo provedeno v roce 1975, první sklizeň hroznů na většině semenáčků byla v roce 1979 a do Státní odrůdové knihy České republiky byla odrůda zapsána v roce 2001. Ve vinařské oblasti Morava se poměrně rychle rozšířila, pěstuje se v okolí Brna, v Mutěnicích, na Bzenecku, v Podluží i ve Slovácké podoblasti.

WWW stránka: http://www.vinarimnves.cz/
Typ akce: ochutnávka vína
Kontaktní jméno: Ing. Radek Vaněk, předseda Vinařského spolku Moravská Nová Ves
Kontaktní e-mail: info@vinarimnves.cz

 
   Název   Velikost 
  CABERNET MORAVIA.pdf   153 kB 
Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 2454x
Průměrná známka po 0 hodnoceních: -
 1    2    3    4    5