O Víně
Kupáže z vinařství Tanzberg jsou pro mne zatím velkou neznámou, takže jsem velice uvítal možnost seznámit se s Pinotem blanc x Veltlínským zeleným ročníku 2008 a přívlastku pozdní sběr. Jak víno hodnotím se dozvíte v následující recenzi.
Jak hodnotím Pálavu označenou jako Rodinná rezerva ročníku 2011 a přívlastku výběr z hroznů, se dozvíte v následující recenzi.
Jak hodnotím Alibernet ročníku 2011 a přívlastku pozdní sběr od Stanislava Žůrka, se dozvíte v následující recenzi.
Za posledních deset let opustil Ryzlink rýnský piedestal mé nejoblíbenější odrůdy a postupně se dostal na okraj mého zájmu. Podaří se napravit tento dojem pozdnímu sběru ročníku 2008 ze Šlechtitelky? Více v následující recenzi.
Trvalo mi docela dlouho abych se přesvědčil, že André je zajímavou odrůdou a dává vína, která nesmím přehlížet. Jak hodnotím pozdní sběr ročníku 2011 se dozvíte v dnešní recenzi.
Jak hodnotím pozdní sběr Frankovky ročníku 2006 od Josefa Valihracha, se dozvíte v následující recenzi.
Limitovaná řada vín prodávaná pod názvem Ego by měla přinášet jedinečnost terroir i použitých odrůd. Jak hodnotím Ego No. 76, což je cuvée odrůdy Veltlínské zelené x Sylvánské zelené ročníku 2011 v přívlastku pozdní sběr, se dozvíte v následující recenzi.
Nejvyšší řadu Espiritu de Argentina zastupuje Malbec ročníku 2007, který byl zařazený do kategorie Gran Reserva. Jak toto víno hodnotím se dozvíte v následující recenzi.
Moravská vína zatříděná do kategorie VOC příliš nevyhledávám. Jednak mne zatím nepřesvědčila a v mnohých případech příliš nechápu zastoupení některých odrůd. Dále pak nejsem přesvědčený, že je to posun správným směrem. Mám totiž názor, že naše dnešní klasifikace má své opodstatnění a nebylo ji třeba měnit v tomto duchu. Možná mám přehnané předsudky nebo jsem zatím narazil pouze na průměrná vína, která v této kategorii neměla co dělat. Stále mi to přijde více jako obchodní tah, než jako nová apelace, která má co nejlépe charakterizovat terroir. Jak do mých subjektivních pocitů zapadne Veltlínské zelené ročníku 2012, které byla zatříděno jako VOC Znojmo, se dozvíte v následující recenzi.
Příliš často se nedostávám ke starým ročníkům řeckých vín. Jak hodnotím Grande Reserve Naoussa ročníku 2001, které prošlo barikovým sudem po dobu 24 měsíců, se dozvíte v následující recenzi.
Před dvěma roky jsem poprvé zveřejnil recenzi na kabinetní Dornfelder ročníku 2007, který stále považuji za nadprůměrně zajímavého představitele červeného moravského vína v tomto přívlastku. Jak hodnotím Dornfelder ročníku 2009 přívlastku výběr z hroznů se dozvíte v následující recenzi.
K maďarským vínům se dostávám zcela výjimečně, pokud pominu produkci v hypermarketech. O to více jsem uvítal možnost nákupu přímo v Maďarsku, kde jsem neodolal Bikavéru ročníku 2007, který byl zatřídění jako Reserve. Jak víno hodnotím se dozvíte v dnešní recenzi.
Jak hodnotím polosladký pozdní sběr Hibernalu ročníku 2011 v přívlastku pozdní sběr se dozvíte v následující recenzi.
Jak hodnotím Châteauneuf du Pape ročníku 2009 školené v sudech typu barrique z vinic starých téměř 100 let se dozvíte v dnešní recenzi.
Jak hodnotím Rulandské bílé ročníku 2011 v přívlastku výběr z hroznů, které prošlo kvašením v sudu typu barrique po dobu 12 měsíců, se dozvíte v dnešní recenzi.
I když poslední dobou vyhledávám hlavně suchá červená vína, velmi mile mne překvapila Pálava ročníku 2011 a přívlastku výběr z hroznů, která byla zatříděna do kategorie sladkých vín. Jak víno hodnotím se dozvíte v následující recenzi.
Jak hodnotím pozdní sběr odrůdy Dornfelder ročníku 2011 se dozvíte v následující recenzi.
Když jsem letos v červnu koupil Saint-Émilion Grand Cru ročníku 2010, začal jsem zjišťovat více informací, které se vztahují k této poloze i apelaci. Vyměnil jsem si s p.j. několik mailů a bylo mi doporučeno provést srovnání se španělskými Reservami a tímto Grand Cru. Jak srovnání dopadlo se dozvíte v následující recenzi.
Po dlouhé době jsme se dostal k velmi zajímavého moravskému Pinotu ročníku 2011 a přívlastku výběr z hroznů, kterému predikuji velmi zajímavý vývoj. Jak hodnotím víno s extrémně vysokým obsahem alkoholu se dozvíte v dnešní recenzi.
Odrůda Dornfelder je jednou z mála, kterou jsem ještě neměl možnost u Vladimíra Tetura detailně prozkoumat. Jak hodnotím Dornfelder 2007 odrůdové jakostní, který prošel školením v sudu typu barrique, se dozvíte v následující recenzi.