O Víně

18.06.2005 J. Aktivni: Ano Datum a cas publikace:

Den otevřených sklepů v Pavlově 5. července 2005

Dostali jsme oficiální tiskovou zprávu, kterou zveřejňujeme po menší redakční úpravě:

* * * * * * * * * *

Den otevřených sklepů připravili jihomoravští vinaři z vinařského spolku VINITORES PALAVIENSIS v Pavlově u Mikulova na 5. července letošního roku - na svátek Cyrila a Metoděje. Na přípravě v tomto ročníku se podílely obec Pavlov a Vinotéka Pavlov.

Od 14.00 - 19.00 (?) hodin bude otevřeno 8 pavlovských sklepů (eko-vinařství Abrlových, vinařství Ilias, vinařství ing. Pavel Krška, vinařství ing. Jan Hajda, vinařství Topolanských, Víno Mikulov a.s. - Vinařství Pavlov, vinařství Zatloukal, vinařství Zlámal) a navíc jako novinka se budou v místním Vinařském domě prezentovat další vinařství z okolních obcí (Vinařství Pavelka - Milovice a Věstonické sklepy, s.r.o.)

V obecní vinotéce, která je v budově Obecního úřadu v Pavlově, bude zřízeno informační centrum. Zde si návštěvníci zakoupí vstupenku, obdrží skleničku a mapku sklepů. Vstupné je 390 Kč a zahrnuje poukázku na volnou degustaci, degustační skleničku a dobropisy na odběr vína v některém z výše jmenovaných vinařství v ceně 200 Kč. Součástí akce je také výstava etiket vín jižní Moravy, umístěná v budově obecního úřadu.

Pavlov je jednou nejvýznamnějších vinařských obcí jižní Moravy, známou již ze 13. století, tehdy největší v oblasti Mikulov. Právě zde byla doložitelně poprvé na našem území pěstována réva vinná. Přinesla ji sem římská X. legie císaře Marca Aurelia, která vybudovala u Mušova pod Pálavou předsunutou vojenskou stanici. Ochutnávku vín „otevřených sklepů" mohou návštěvníci spojit s prohlídkou tohoto historicky velmi atraktivního prostředí se zříceninou hradu a unikátní přírody chráněné krajinné oblasti Pálava.

Srdečně zveme všechny ty, kdo mají rádi dobré víno i výbornou moravskou kuchyni, nabízenou v místních restauracích. Pavlovští vinaři se těší na Vaši návštěvu a doufají, že se pro Vás stane mimořádným zážitkem, který si nenecháte ujít ani v dalších letech.

Případné objednávky či žádosti o bližší informace adresujte na e-mailové adresy:
pavel.krska@tiscali.cz (ing. Pavel Krška - předseda sdružení Vinitores Palaviensis)
josef.abrle@tiscali.cz (Josef Abrle ml. - místopředseda)
podatelna@obec-pavlov.cz (obecní úřad Pavlov).

V Pavlově, 13. 6. 2005

S přátelským pozdravem
ing. Pavel Krška
Vinitores Palaviensis

Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 1930x
Průměrná známka po 0 hodnoceních: -
 1    2    3    4    5