O Víně

24.11.2005 my Aktivni: Ano Datum a cas publikace:

Den otevřených sklepů v Pavlově - sobota 26. listopadu 2005

Tradiční Den otevřených sklepů" připravili jihomoravští vinaři z vinařského spolku VINITORES PALAVIENSIS v Pavlově u Mikulova ve spolupráci s obecní vinotékou a obecním úřadem v Pavlově na sobotu, 26. listopadu letošního roku. Kromě ochutnávky a nákupu nejlepšího pálavského vína si budou návštěvníci moci prohlédnout i unikátní výstavu fotografií vinic a památkové rezervace Pavlov.

Od 12.00 - 17.00 hodin bude otevřeno 11 pavlovských sklepů -
- Vinařství Ekologické hospodářství rodiny Abrlových
- Vinařství Ilias
- Vinařství ing. Pavel Krška
- Vinařství ing. Jan Hajda
- Vinařství ing. Mikulský
- Vinařství Jiří Šilinek
- Vinařství Zdeněk Šilinek
- Vinařství Topolanských
- Víno Mikulov a.s. - Vinařství Pavlov
- Vinařství Zatloukal
- Vinařství Zlámal
.

Součástí akce bude také výstava Národního památkového ústavu v Brně 20 let vesnické památkové rezervace Pavlov, která bude probíhat zároveň s výstavou Vinohrady ve fotografii Veroniky Skálové. Obě výstavy budu umístěny ve „Vinařském domě" p. Zatloukala v ulici Na návsi.

Zde bude také informační centrum, kde si návštěvníci zakoupí vstupenku, obdrží skleničku a mapku sklepů.Vstupné je 490 korun a zahrnuje poukázku na volnou degustaci, degustační skleničku a dobropisy na odběr vína v některém z výše jmenovaných vinařství v ceně 300 korun. Vstupenku bude možné zakoupit také v místní vinotéce v budově obecního úřadu. Prodej vstupenek bude probíhat od 11.30 do 16.00 hod.

Pavlov je jednou nejvýznamnějších vinařských obcí jižní Moravy, známou již ze l3. století, tehdy největší v oblasti Mikulov. Právě zde byla doložitelně poprvé na našem území pěstována vinná réva. Přinesla ji sem římská X. legie císaře Marca Aurelia, která vybudovala u Mušova pod Pálavou předsunutou vojenskou stanici. Ochutnávku vín „otevřených sklepů" mohou návštěvníci spojit s prohlídkou tohoto historicky velmi atraktivního prostředí se zříceninou hradu a unikátní přírody chráněné krajinné oblasti Pálava.

Srdečně zveme všechny ty, kdo mají rádi dobré víno i výbornou moravskou kuchyni, nabízenou v místních restauracích. Pavlovští vinaři se těší na Vaši návštěvu a doufají, že se pro Vás stane mimořádným zážitkem, který si nenecháte ujít ani v dalších letech.

Kontakt:
pan Pavel Krška - předseda sdružení Vinitores Palaviensis
mobil: 721 414 575
e-mail: pavel.krska@tiscali.cz
www.obec-pavlov.cz

Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 1914x
Průměrná známka po 0 hodnoceních: -
 1    2    3    4    5