O Víně

15.09.2009 Neználek Aktivni: Ano Datum a cas publikace: 15.09.2009 07:00

Třikrát winecaching

Víte co je winecaching? Ještě ne? Tak si přečtěte dnešní článek.

Na blogu J.Č. Jižní svah se objevila zmínka o winecachingu. Co to tedy je? S rozšířením GPS navigací mezi běžné lidi, vznikla pro mě podivná zábava geocaching. Jde o hledání skrýší na určených zeměpisných souřadnicích. Skupina vinařství V8 se inspirovala a začala provozovat winecaching. O co tady jde? Princip je shodný s geocachingem, na určených souřadnicích je nějaká schránka, skrýš, „keška". V ní je notýsek pro zápisy od nálezců s tužkou a žetonek místo drobného dárku (pokladu). Ten vás opravňuje k čerpání nějakého bonusu ve vinařství. Tak na tuto zábavu začínám slyšet. Vinařství, víno, zdarma... :o) Tak jak nám šlo hledání?

V rámci krátké srpnové dovolené, viz článek Novosedelská potulka, jsme se zaměřili na trojici od nás ne moc vzdálených souřadnic.

První pokus
Víno Marcinčák, souřadnice N48° 49.997 E16° 30.116. Tyto souřadnice neomylně vedou ke vchodu do degustačního sklepa. Kde je keška přesně pochopitelně neprozradím, bylo by to jako dopředu říct jak skončí detektivka. Jen povím, že je kousek dál v okolí, je vzorně ochráněna před deštěm, a že jsme ji našli jako první. Dle instrukcí jsme zavolali na telefon a paní Marcinčáková vyřešila s obsluhou co dál. Bonusem pro nás byla bezplatná ochutnávka 2 x 5 vzorků vína. Příjemné!

Druhý pokus
Vinařství Kovács, souřadnice N48° 48.608 E16° 30.952. Udávané souřadnice mě byly podezřelé. Většina vinařství volila místa spíš blíže jejich objektů, ale tyto směřují na okraj lesíka a vinohradu. Záměrně jsem se snažil doptat ve vinařství, zda nejde o omyl, jenže téměř nebylo koho. Nakonec mě obsluhující brigádnice zavedla za člověkem z marketingu a ten winecaching nejen znal, ale i chybu v souřadnicích vyloučil. Měl jsem zoufale málo času, ale na okraj vinice Na Štrekách poblíž Nového Přerova jsem se nakonec dostal. Bohužel jen abych zde nalezl pouze ceduli Koňské stezky a kešku ne a ne najít. Ze zbytků patrných na fotografii jsem usoudil, že schránka byla zcizena lidmi věci neznalými. Snad je toho důkazem provázek a prázdný sáček. I tak mě to místo potěšilo, krásná poctivě udržovaná vinice, výhled na kopec Lange wart směrem k Rakousku. Zde tedy neúspěch, ale sám bych se na takové pěkné místo jinak nedostal.

Třetí pokus
Nové vinařství, souřadnice N49° 26.083 E16° 47.617. Souřadnice směřovaly do míst, kde téměř nebylo kde hledat. Po krátkém motání se kolem, jsem nalezl děravý sáček co jsem původně považoval za nějaké odpadky. Uvnitř byl notýsek zcela zmáčený, zápis tedy nebyl možný. Schránka byla nedostatečně ochráněna před povětrnostními vlivy. Doposud nebyl provedený žádný záznam, takže jsme měli patrně opět prvenství. I tak jsem z lístečku instrukcí přečetl kontakt. Telefonicky jsme se s panem Špalkem dohodli na odměně, protože ochutnávku jsem už absolvoval a navíc byla bezplatná. Naším bonusem byla lahev řady cépage dle vlastního výběru, báječné!

Zde vidíte, že i „marketingové výstřelky" mohou vést i k vínomilcovu prospěchu. Nevím co za „poklad" nabízí jiná vinařství, ale to nevadí. Od teď nevynechám žádnou možnost, pokusit se kešku nalézt, objevím-li se v její blízkosti. A co vy, nemáte chuť si zpestřit putování po vinařství? Zkuste to také! Hledejte, hledejte...

Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 6060x
Průměrná známka po 0 hodnoceních: -
 1    2    3    4    5