O Víně

Hovorany


Stát: Česká republika

Oblast: Morava

Podoblast: Slovácká

Celková rozloha vinic [ha]: 327.7

Osázená registrovaná plocha vinic [ha]: 184.9

Počet registrovaných pěstitelů: 394

Údaje z roku: 2007
Popis:

Třetí kategorii má v obci jen trať Úlehle, z vrstevnic na mapě by měl člověk tendenci se tomu nijak zvlášť nepodivovat, ale když jedete okolo (viz foto), má to místo určité kouzlo, takže se těžko věří tomu, že zrovna toto je nejhorší místo jen na dožití a vyklučení. Mimochodem RR99kab byl vybrán pro Olympijský výbor na Olympiádu v Sydney 2000, tak asi se tam nemohou rodit zlá vína.

Druhá kategorie: Zelniska a Přední díly by měly spíš patřit do kategorie třetí (Nepochopím, jak můžou být do jedné trati Zadní díly sloučeny poměrně odlehlé tratě, které jakou každá v jiné kategorii. Jaký terroir má název této trati zaručovat?). Dolní padělky jsou též v druhé kategorii, ač sousední Šardice-Špitálka v první. První by oběma slušela lépe. Dlouhé noviny (na mapě chybně označené jako Hrubé-Hovorany; opravím příští týden), Prostřední louky a Zavinohradí-Krátké jsou v druhé kategorii po právu, Noviny mají polohou na víc.

Ostatní tratě nálěží do kategorie první s čímž nakonec nelze než souhlasit - určitě jde jak orentací, tak strmostí a nadmořskou výškou o prvotřídní terroiry.

Arcibiskupské vinné sklepy Hovorany se mi, marná sláva, pletou s jejich úhlavním konkurentem, takže mé degustační poznámky bývají nejednoznačným vodítkem. Občas chutnám zdejší RR, někdy bývám nadšen, jindy zklamán neharmonií, ale zkouším dále.

Vinselekt odtud z trati Díly za vinohrady produkuje Modrý portugal, obyčejně v řadě Harmony.Stará podoblast do roku 2004: Mutěnická
Legenda, vysvětlivky, tipy a zdroje k obcím a tratím:
odkaz zde
Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení stránky: 1791x