O Víně

Polepy


Stát: Česká republika

Oblast: Čechy

Podoblast: Litoměřická

Celková rozloha vinic [ha]: 18.3

Osázená registrovaná plocha vinic [ha]: 0

Počet registrovaných pěstitelů: 0

Údaje z roku: 2005
Popis:

Katastr obce Hrušovany je též zahrnut do vinařské obce Polepy, ačkoliv vlastně na hrušovanském území žádná trať zakreslená není. Zřejmě relikt z doby prvního Vinařského zákona, resp. vyhlášky 189/1995, kde byly Hrušovany, na rozdíl od Polep, uvedeny v seznamu obcí.

Všechny tři tratě tedy fakticky leží na území obce Encovany, papírově je Prachová psána pod Hrušovany. Holý vrch jediný z nich obdržel první kategorii, zbytek druhou. V další novele je zřejmě zažádáno o sloučení všech tratí pod název Holý vrch. Jestli to nepochází od úředníků, kteří si slučováním zjednodušují administrativu, pak má zřejmě někdo stále ještě s těmito dosud neosázenými tratěmi nějaký záměr do budoucna.

Jinak Holý vrch není špatné místo, ale lepší svažitost má Prachová. Pod skalkou mi přijde nejmíň svažité, skoro až mělčí mrazová kotlina.

Encovany patřily až do roku 1925 Lobkowiczům. Vedle trati Prachová jsou zříceniny kostela zničeného buďto husity nebo Švédy (prameny se neshodují).Stará podoblast do roku 2004: Roudnická
Legenda, vysvětlivky, tipy a zdroje k obcím a tratím:
odkaz zde
Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení stránky: 1552x