O Víně

Hluk


Stát: Česká republika

Oblast: Morava

Podoblast: Slovácká

Celková rozloha vinic [ha]: 199.4

Osázená registrovaná plocha vinic [ha]: 28.4

Počet registrovaných pěstitelů: 10

Údaje z roku: 2005
Popis:

Tato rozlehlejší obec nabízí dost zajímavé terroiry. Do první kategorie se propracovaly Vinné hůry a kupodivu neosázená Husí hora. Přidal bych ještě Kopánky. Ale i zbytek tratí se může chlubit slušnou svažitostí i orientací ke slunci, jen jim třeba vršek už přelézá pomyslnou třistametrovou hranici nadmořské výšky nebo spodní okraj řeže inverzní mrazová poloha (to zrovna nejvíc u "prvotřídní" tratě Husí hora). Při pohledu shora jsem našel osázenéterasy na Vinných hůrách, Kopánky a Liščí vrch. Pak pouze jedne pozemek na Starých horách-Štěpnicích a dva na Babí hoře.

Mapu jsem nemaloval, neboť Zlínský kraj má vzorně zakreslené všechny viniční tratě na jeho území na svém mapovém portálu (http://mapy.kr-zlinsky.cz/tms/projekty/vinic_trate/index.php?client_type=map_resize&strange_opener=0).
Dokonce jsou tam názvy podle starého dělení před sloučením a barvami obrysu lze vyčíst kategorii vinice (zelená=první, žlutá=druhá, červená=třetí). Vyhledávání v mapě dle názvu jde pomocí ikonky dalekohledu - pak vám vypadnou i výměry jednotlivých tratí.



Stará podoblast do roku 2004: Uhersko-hradišťská
Legenda, vysvětlivky, tipy a zdroje k obcím a tratím:
odkaz zde
Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení stránky: 1154x