O Víně

Nové Bránice


Stát: Česká republika

Oblast: Morava

Podoblast: Znojemská

Celková rozloha vinic [ha]: 45.8

Osázená registrovaná plocha vinic [ha]: 8.3

Počet registrovaných pěstitelů: 12

Údaje z roku: 2005
Popis:

Nové Bránice dle statistik z konce roku 2005 měly 12 registrovaných pěstitelů a 8,3 ha registrovaných výsadeb (z 45,8 ha clekové rozlohy tratí). Ve spojení z níže uvedenou výměrou výsadeb u Vinařství Trpělka-Oulehla by se zdálo, jakoby oni jediní měli výsadby registrované.

Trochu podivná se mi zdá trať Novosady. Na té větší části se zdá být nově vysazený velký kus, který ale příliš nerespektuje původní hranice trati. Možná bylo zažádáno o úpravu hranic. I ten menší kousek více severněji tak jak je zakreslen, tak se příliš nekryje s těmi výsadbami. Bylo poměrně obtížné rozhodnout, který z malých kousků viniček je ještě v hranicích trati a který už ne. Když jsem kreslil druhou mapu, přišlo mi, že jsou mimo všechny. Když jsem kreslil třetí, tak naopak se mi zdálo, že by tam s přimouřenýma očima mohly spadnout všechny. Pravda bude zřejmě mezi, zkusím po tom ještě popátrat a kdyžtak mapy opravím.

Na Starých horách má na 8 ha nové výsadby Vinařství Trpělka-Oulehla. Na hlinitopísčité půdě pěstují Sau a Char.Stará podoblast do roku 2004: Brněnská
Legenda, vysvětlivky, tipy a zdroje k obcím a tratím:
odkaz zde
Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení stránky: 969x