O Víně

Miroslav


Stát: Česká republika

Oblast: Morava

Podoblast: Znojemská

Celková rozloha vinic [ha]: 228.6

Osázená registrovaná plocha vinic [ha]: 97.1

Počet registrovaných pěstitelů: 32

Údaje z roku: 2007
Popis:

Miroslavské Weinperky jsou mojí srdeční tratí. Je nevšedně modelovaná, rezervace se stepní květenou a vzácným hmyzem na vrcholu má své kouzlo, ale hlavně ta vína odtud jsou vážně pěkná. Sbírám hlavně zdejší veltlíny, bez ohledu na ročník. Velký potenciál má i zdejší neuburské a asi i nové vysázená Frankovka, ale zatím mi přidou ta vína taková... ne úplně dotažená, asi očekávám, že by měla být ještě lepší. Jestli je to tím, že výsadby jsou ještě příliš mladé, kdo ví. Kromě Znovínu Znojmo se objeví vína odtud i u jiných vinařů, např. u Adámkova vinařství (Aur) či ve vinařství Dobrovolný (Neu).
Statek Miroslav a.s. obhospodařuje horní část (mimochodem na webu mají zajímavou mapku http://www.statekmir.eu/foto/weinberg_01.jpg), spodní část by měla být v péči AGRODRUŽSTVa Miroslav (o vinohrady se tam stará tuším pan Kašpárek). Jak se dá vydedukovat z v němčině vedeném webu, tak to, co patřilo Statku Miroslav zřejmě v roce 2008 koupil Maximilian Josef Schmailzl. (za info děkuji vinnému pavoukovi)

Z tratí U vinohradu a Vinohrádky jsem nikdy nic nechutnal (posledně jmenovaná je osázená jen na hektarové ploše), terroir vypadá podobný nedalekému Volnému poli v sousedních Hostěradicích.

Rezervní plocha Štěpánov byla ze seznamu tratí již vyškrtnuta.Stará podoblast do roku 2004: Znojemská
Legenda, vysvětlivky, tipy a zdroje k obcím a tratím:
odkaz zde
Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení stránky: 2719x