O Víně

Kunovice


Stát: Česká republika

Oblast: Morava

Podoblast: Slovácká

Celková rozloha vinic [ha]: 80.3

Osázená registrovaná plocha vinic [ha]: 13.0

Počet registrovaných pěstitelů: 4

Údaje z roku: 2005
Popis:

Suchými čísly z konce roku 2005 lze vysledovat, že zde byli registrování čtyři pěstitelé a z 80,3 ha tratí bylo registrovaně osázených 13 ha.

I tady okleštila původní názvy slučovací reforma z roku 2004: původní půvabné názvy Stará hora-Slíny a Nová hora-Mrhoně se smrskly na nudnou Starou a Novou horu.

Obě tratě jsou pěkně k jihozápadu skloněné, prudší svah je starohorský, ale ten trochu zavání už mrazovou kotlinou. První kategorii má jen Stará hora. Tak když Stará, proč ne Nová? Že by se opět hodilo to, že není osázená?

Mapu jsem nemaloval, neboť Zlínský kraj má vzorně zakreslené všechny viniční tratě na jeho území na svém mapovém portálu (http://mapy.kr-zlinsky.cz/tms/projekty/vinic_trate/index.php?client_type=map_resize&strange_opener=0). Dokonce jsou tam názvy podle starého dělení před sloučením a barvami obrysu lze vyčíst kategorii vinice (zelená=první, žlutá=druhá, červená=třetí). Obce a tratě lze vyhledávat pomocí ikonky dalekohledu - pak vám vypadnou i výměry jednotlivých tratí.Stará podoblast do roku 2004: Uhersko-hradišťská
URL:

http://mapy.kr-zlinsky.cz/tms/projekty/vinic_trate/index.php?client_type=map_resize&strange_opener=0

Legenda, vysvětlivky, tipy a zdroje k obcím a tratím:
odkaz zde
Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení stránky: 1277x