O Víně

16.12.2012 Petr Aktivni: Ano Datum a cas publikace: 16.12.2012 11:00

Chladicí tašky na lahve

Jako doplnění dnešního Milaskova článku o ochranné tašce JetBag na lahev přináším informaci o něčem podobném - jde tentokrát o tašku chladící.

Vedle všelijakých tašek, do nichž se vkládá namražený chladicí element, jde tentokrát o výrobek, který je chladicím elementem již sám o sobě. Navíc je vzhledově atraktivní - nebál bych se ho použít např. jako dárek.

Je to novinka letošního roku a bývá provedena v tak optimistických a zářivých barvách, až oči přecházejí :-) Nakonec proč ne, skrývá přeci lahev něčeho dobrého a to je jistě důvod k optimismu.

Chladící taška je tvořena kapsičkami s chladicí kapalinou - právě ta má různou barvu. Nachladíte-li tašku předem v mrazáku, hoví si v ní pak lahev pěkně v chládku. Jak dlouho tam chladná vydrží, to závisí na teplotě okolí. Důležitým momentem je, že kapsičky jsou navzájem propojeny kanálky a nejsou naplněny kapalinou úplně - to by pak v mrazáku jistě špatně dopadlo.

Pro nenasyty a pro zahradní party je k dispozici verze chladicí tašky pro čtyři lahve. Tento „4-wheel-drive" je na trhu v ceně 149,- Kč, výše popsaná verze pro jednu lahev v ceně 99,- Kč.

A ještě jeden malý doplněk - na trhu je i „rychloupínací chladič" - jde o obal („přihrádku"), do nějž se po jeho namražení lahev snadno zasune a zajistí sucháčem. Estetika zde není tak světoborná jako v předchozím případě, obal ale funguje skvěle a je s ním lehká manipulace. Navíc díky vůli suchého zipu v zapínání je do obalu možno vložit lahve různých průměrů, tichá vína i baculatější sekty. To jsou věci, viďte :-)

Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 6458x
Průměrná známka po 0 hodnoceních: -
 1    2    3    4    5  
J. 16.12.2012 11:00:57