Svět vín podle Roberta M. Parkera Jr. a svět vín podle prof. Viléma Krause jsou si tak vzdálené, že bych nikdy nečekal, že se v nějakém bodě mohou vůbec protnout. Neuvěřitelné se ale stalo skutkem v říjnovém čísle Vinařského obzoru. Jednak Helena Baker v obsáhlém článku seznamuje čtenáře s osobou tohoto neobyčejně vlivného amerického kritika a popisuje mimořádnou ochutnávku jím oceněných vín, kterou na žádost doc. Michlovského uspořádala. A neméně zajímavý je i článek následující, kde prof. Kraus recenzuje Parkerovu knihu Wine Buyer´s Guide (páté vydání z roku 1999).
O našem nultém zkušebním ročníku akce Jiná vína už reportážním způsobem informoval Jižní svah a Winepunk, něco vyjde i ve Vinařském obzoru. Co za mě asi nikdo neudělá, je osvětlit podrobně, o co nám v této akci šlo. Takže zde ani tak nepopíšu, co se dělo v Řevnicích 5. září 2010, ale spíš co se dělo předtím, zejména v našich hlavách.
Opět se mi v pravidelném seriálu nakupila vína převážně odrůdy Ryzlink rýnský z důvodu konání menší, cílené degustace právě na tuto odrůdu, takže dnes se článek bude zejména odehrávat pod taktovkou této právem označované „královské" odrůdy. Aby to však nebylo tak jednoznačné a fádní, zařadil jsem i horké želízko ze zástupců vín červených. Očekávejte dnes kromě zmiňovaného Ryzlinku také velice zvláštní a zajímavý Modrý Portugal.
Závěrečný díl seriálu se týká správného biodynamického načasování všech operací. Plus dodatek k bylinným postřikům.
Trojice červených a stejná porce bílých vín, jako přehled toho lepšího i horšího vypitého v měsíci lednu.
V další části seriálu už se podíváme do sklepa.
Ve čtvrté části seriálu jsou uvedeny některé konkrétní pro biodynamiku typické způsoby boje s chorobani a škůdci, zejména recepty na bylinné postřiky.