O Víně

09.05.2008 Honza Aktivni: Ano Datum a cas publikace:

Pizzerie Zlaté časy

Původně jsem chtěl napsat něco jako slohovou práci o návštěvě místní pizzerie v Hlučíně, ale pak jsem si to rozmyslel. O nepříliš vydařených zážitcích se mi nepíše moc dobře, tak to shrnu několika větami.

Co se mi líbilo?
Tak interiér nebyl úplně k zahození, takový ten starý cihlový styl. Mé přítelkyni to moc slušelo, ostatně jako vždycky. :-)

Co se mi nelíbilo?
Naprosto nekvalifikovaná obsluha. Na otázku „Nemohla byste mi některé z těchto vín doporučit?“, mi servírka odpověděla „ja nevím, vůbec víno nepiju“. Mimochodem vín bylo jen opravdu „pár“ a všechny byly z Vinařství Mutěnice, takže jsem tak nějak tušil, že ten výběr stejně moc dobře nedopadne. Ale co, vybral jsem si Chardonnay 2002 pozdní sběr, Vinařství Mutěnice, Tereziánský sklep za vcelku přijatelných 220,- Kč a byl jsem pln očekávání. Slečna se musela očividně poradit u baru, jak má lahev otevřít, což mi přijde hodně úsměvné. Přišla ke stolu, vykonala své „ První velké otevření lahve“, položila před nás miniaturní široké „skoroskleničky“ a rychle zmizela. Říkám si „všechno ti odpustím, když to víno bude dobré“. Na vinětě chvalozpěvy o tropickém ovoci a ve víně náznak máslovosti, taková ta „sprostá chemická pachuť“ a ani stopa po ovoci nebo čemkoliv jiném. Vždyť co si čekal za dvě stovky, napadlo mě. Tak rychle si spravit chuť pizzou. Chyba lávky, pokrm to byl kyselý a totálně překořeněný. Cítili jsme v podstatě jen oregano a rajský protlak. Nakonec, již vcelku gastronomicky znaven, jsem poprosil milou dámu, všimněte si, že už neříkám servírku, o digestiv. Velmi naivní čin z mé strany. Vůbec netušila co to je. Dobře, zeptal jsem se tedy jinak. „Máte Campari nebo Portské?“ Tak to opravdu nevím odpověděla. Doneste mi Martini bianco, dodal jsem a nevěřícně koukal.

Po příchodu domů jsem si otevřel vlašák z Mikrosu a zase jsem se přesvědčil, že víno může být „i dobré“ tak ho pijme. Na zdraví!
 

Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 4916x
Průměrná známka po 0 hodnoceních: -
 1    2    3    4    5