O Víně

21.10.2003 Petr Aktivni: Ano Datum a cas publikace:

Nakupte si to, co vinaři sami chválí!

V denním tisku můžeme poslední týdny číst různé články o tom, jaký že je letošní rok příznivý pro růst vína - jde o ročník desetiletí, ročník století nebo snad "miliardletí" :-)
Co ale sami vinaři označují za povedené či velmi slibně se vyvíjející? Které vína se jim letos zdají velmi slibná (a které z nich budeme za rok či dva těžce mámit)?

Zde tedy malý návod - na Slovácku bylo sucho a pršelo v tom správném poměru, takže podmínky pro růst hroznů byly mnohem lepší, než např. více na jihu Moravy, kde díky přílišnému suchu bobule ranných odrůd nevyrostly do správné velikosti a místy i zanikaly:

- ZEAS a.s. v Polešovicích u Uherského Hradiště: urodilo se jim Svatovavřinecké s cukernatostí 23°! (což nepamatují posledních 35 let).
- Hluk, vesnice mezi Uherským Hradištěm a Uherským Brodem: Rulandské bílé má cukernatost vyšší, než 25° (obraťte se na pana Josefa Kadlčíka, jistě Vám ho rád prodá).
- Stejně tak se k vynikající úrodě přiznali další místní producenti, např. pan Vaďura či Šlechtitelská stanice vinařská z Polešovic, nebo pan František Dudešek z Agrosovínu Boršice.

Časem se pokusím (nezapomenu-li) zjistit bližší podrobnosti...
Agent Pitris 007

Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 5665x
Průměrná známka po 0 hodnoceních: -
 1    2    3    4    5