O Víně

10.09.2007 my Aktivni: Ano Datum a cas publikace: 10.09.2007 07:00

Jak jsme si vedli v roce 2006/2007 aneb pět let za námi

Opět si můžeme udělat další zářez do pomyslné pažby nezávislého portálu ovine.cz. Ano, dnes je to přesně 5 let, kdy vám každý den přinášíme článek nebo recenzi! Co se tedy za rok událo? Pokusíme se nejdůležitější události shrnout do několika odstavců.

Recenze pěkně narůstají
V období od 10. 9. 2006 do 9. 9. 2007 jsme publikovali 270 recenzí. Za dosavadní historii portálu jsme zveřejnili neuvěřitelných 1457 recenzí! Pro představu, z tohoto počtu jsme provedli hodnocení u 984 vín - a některá z nich hodnotíme během času i opakovaně...
Pro rychlé vyhledání příslušné recenze můžete využít stránku s řadou filtrů Statistika.

Odběr novinek a chatu
V současné době je zaregistrováno k odběru novinek 338 čtenářů, což je oproti loňsku nárůst o 77. K odběru chatu se přihlášeno 20 uživatelů. Postupně jsme přešli ke snížení frekvence našich denních článků na jeden, který může být ve výjimečných případech zvýšen. O to více se ale chceme zaměřit na obsah (navíc nám osobně říkáte, že dva či tři články denně mnohdy ani nestačíte číst...)

Encyklopedie a virtuální sklípek
Do virtuálního sklípku je k dnešnímu dni registrováno 423 uživatelů, což je nárůst oproti loňsku o 112. Tento stále se zvyšující počet nás velmi těší a zároveň motivuje k dalším změnám, o kterých vás budeme včas informovat. Encyklopedie prochází neustálým doplňováním nových informací, které se nám podaří získat. Průběžně vkládáme nová vinařství a editujeme informace. Provedli jsme kompletní aktualizaci našich odrůd, které byly zapsány do Státní odrůdové knihy. Jak jsme již mnohokrát upozornili, práce na Encyklopedii nikdy nekončí, je to "jen" otázka našeho volného času a stanovení priorit.

Databáze vinět se rozrůstá
Během uplynulého období jsme intenzivně převáděli tisíce skenů etiket do naší databáze. V současné době, tj. v pondělíi 10. září 2007, je v naší databázi uloženo 8295 vinět. Za období od září 2006 (tedy za dobu jednoho roku) rok jsme do databáze přidali asi PĚT tisíc etiket! To ale není všechno, protože další doslova desetitisíce čekají na naskenování...
Vytváříme tak (mnohdy přes zjevnou neochotu a lhostejnost současných vinařů) např. jedinečný přehledový katalog českých a československých etiket od dob, kdy se vlastně etikety začaly používat až k dnešku. Databáze je přehledně strukturovaná a orientace v ní je jednoduchá. Za pomoc a cenné poznámky a doplňování informací o dnes již mnohdy "z temných hlubin času pocházejících" etiketách děkujeme Plesskinovi a florišovi.
Na začátku roku 2006 jsme vyhlásili druhý ročník soutěže ETIKETA ROKU 2006. Podrobné výsledky najdete pod uvedeným odkazem.

Další zajímavé články a seriály
Mezi další zajímavé seriály řadíme biodynamiku od autora s nickem L.p.. Nesmíme ale zapomenout připomenout další od J.Č. p.j., Floura, Jardy, Anaxiena, Lukáše, Molla a dalších. Za novinku lze také označit tématické týdny, které jednou měsíčně věnujeme jedné z našich tradičních odrůd. V tomto trendu chceme pokračovat, pokud to z časových důvodů budeme schopni připravit, můžete se těšit na další pokračování.

TOP nejčtenější
Na stránce TOP nejčtenější se delší dobu udržuje v tomto pomyslném žebříčku na prvním místě článek Moderní biologická ochrana révy vinné od Jardy, který byl čtenáři již 28x ohodnocený známkou 1.

Jsme naplněni optimismem, protože je stále o čem psát. Každý z nás prožívá chvilky slabší i veselejší, ale některé hodnoty přetrvávají. I nadále Vám chceme nabízet aktuální i historické informace o víně a věcech okolo - jak zní podtitul tohoto portálu.

Děkujeme Vám za důvěru a přízeň. Děkujeme taky všem autorům za jejich čas a trpělivost. Věříme, že následující rok nám přinese řadu zajímavých zážitků, poznatků a hlavně dobrých vín :-) 

Počet příspěvků v diskuzi: 4  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 4524x
Průměrná známka po 0 hodnoceních: -
 1    2    3    4    5