O Víně

Diskuze: Podobnost kozy domácí a prakozy pralesní
Datum: 02-03-2021
  *
  *
*
9+1=  
* - povinné položky

Seznam příspěvků k diskuzi
Datum: 10.09.2014 20:24:59
Od: tominen
E-mail: tominen19@seznam.cz

Zajímavé čtení, chválím detektivní činnost, bohužel, mě toto vše jen utvrzuje v tom, že peníze jsou až na prvním místě a zřejmě není pro spoustu vinařství problém, trošku si "zašvindlovat" a prodávat bůhví co, pod hlavičkou nečeho jiného... Nejsem znalý legislativy, ale i mě coby pouhého milovníka lahodného moku vyrobeného z bobulek révy vinné, několikrát napadlo, jak a jestli vůbec, jde zkontrolovat kolik "moravského" vína se vůbec prodá? Je to opravdu vše z Moravy a v kvalitě, kterou člověk najde na etiketě? Nebo to může být tak trošku úplně jinak? :-O
Opět o důvod víc, proč se vykašlat na masovku v marketech a zajet si k vinaři. Tam, když už nic, alespoň okoštuju a pokud chutná mohu se rozhodnou zdali chci zaplatit požadovanou cenu.

Datum: 10.09.2014 19:23:36
Od: radek
E-mail: vin.kunc@seznam.cz

Vicky: U akreditovaných laboratoří nemohou být rozdíly zas až tak velké. A Vinium i Patria akreditované laboratoře mají. A onen velký rozdíl u zbytkového cukru je mimo možnou "chybou" jakékoli (nejen) akreditované laboratoře. A než "jakékoli" analytické údaje, pak po mém soudu raději žádné.

Datum: 09.09.2014 21:05:40
Od: -Vicky-
E-mail: vicky@seznam.cz

Nevím nic o kozách, ale nejeden vinař už mi řekl, že co se analytik týče, neshodnou se dvě různé laboratoře vůbec na ničem. Údajně zkusmo dali stejné víno do dvou různých a vyšli jim zcela jiné výsledky.
Nicméně bych byl nerad, kdyby jediným důsledkem těchto článků bylo, že výrobci prostě nebudou analytiky vůbec uvádět...

Datum: 09.09.2014 12:17:36
Od: moll
E-mail: milos.ondrak@seznam.cz

Jen houšť a větší kapky!
Jen příště prosím klasičtější srovnání. Každý chlap si myslí, že o kozách něco ví, ale o prakozách nevíme nic ani my vesničani.