O Víně

Diskuze: Selská vína Pavla Husáka
Datum: 22-09-2020
  *
  *
*
4+6=  
* - povinné položky

Seznam příspěvků k diskuzi
Datum: 26.05.2011 23:27:05
Od: PepaK
E-mail: josef.kotik@centrum.cz

Husák> Trochu se pokusím vysvětlit o čem bylo mých pár řádků:
1. během roku nakupuji stovky láhví vín především u malých vinařů jako jste Vy. To co jsem napsal mohlo a asi i vyznělo jako totální kritika, ale o vinařstvích, na která chci zapomenout bych nenapsal ani řádku - nestojí mi za to. Vaše ano - zatím však oceňuji jen snahu.
2. napsal jsem, že mně Vaše vína nechutnala a kolega Lukáš zkoumá další vzorky - MT, TČ a je vcelku spokojen. Jestli je a bude Vaše vlajková loď MT, tak je vše ok - budeme ho všude doporučovat a budu si pro něj jezdit. NG to teda zatím opravdu, ale opravdu není.
3. vylití - no opsal jsem jen své poznámky. Zase to vyznělo asi tvrději než co to pro mne znamená. Já už jsem jen starý na to, abych se zdržoval pitím vín, která mě vůbec nezaujala.
Tolik snad na vysvětlenou.

Datum: 26.05.2011 18:56:40
Od: Pavel Husák ml.
E-mail: pa.husak.tesany@seznam.cz

Zdravím Vás, pane Kotíku,
jednou jsem v muzeu z první republiky přečetl se zájmem takovou cedulku: "Jste-li spokojeni, řekněte to sousedovi, jste-li nespokojeni, řekněte to mně." Ale chápu - doba první republiky je dávno pryč a my šli s kůží na trh právě v této době a s víny jistě originálními a nezvyklými. Tato vína jsou sice přírodně stabilní, avšak vyžadují i další určité zásady, které u vín s chemickou stabilizací nemusíte řešit.

Těžko se já jako výrobce mohu bránit, ale aspoň se pokusím přidat náš pohled.
Učinili jsme kontrolu nalahvované šarže NG 2010. Po změření obsahu "síry" se potvrdilo, že obsah síry je naopak na nejnižší možné hranici. NG 2010 je víno harmonické, svěží. Snažíme se, jak bylo zmíněno, naopak o co nějnižší možné množství síry a vycházíme ze zpracování zdravých hroznů a dalších našich zásad při výrobě. Naše vína jsou vína přírodní - a někdy se stane, že se víno při velkém a trvalejším rozdílu teplot rozjede. Nestává se tak však často. S mnohými našimi klienty se o našich vínech bavíme, stane se, že někdo reaguje mírně kriticky. Ale s takovým "deklasem" jako je vylití vína, to jsme skutečně nesetkali. U Vámi zmiňované šarže tomu nerozumím, ale Váš názor pochopitelně respektuji. Pokud se stane chyba, není problém a víno Vám vyměníme za jiné.

Co se týče reakce na André 2009, těžko reagovat. Vždy to bylo a je André 2009. Toť vše.

Budete u nás určitě vždy vítán. Mějte hezký den.

Datum: 23.05.2011 10:19:09
Od: PepaK
E-mail: josef.kotik@centrum.cz

Dovolím si jen pár mých připomínek z mé krátké návštěvy v tom vinařství:
.ok - příjemný nadšený mladý vinař
.nok - málo "vlastních" hroznů
.nok - Andre 2009 - v poznámkách mám napsáno raději pouze - ano je to červené víno, dá se pít, ale co má společného s odr. Andre?
.nok - NG2010 - nevýrazné, přesířené, vylito
.celkem= zatím rozporuplná zkušenost, ale Lukáš byl z MT docela nadšený a snad ho zařadí do svého měsíčního přehledu