O Víně

Diskuze: Salutování Janu Podrábskému
Datum: 06-06-2020
  *
  *
*
7+3=  
* - povinné položky

Seznam příspěvků k diskuzi
Datum: 29.01.2015 16:39:52
Od: Jaroslav Šíla
E-mail: roudnickavinoteka@seznam.cz

Děkuji panu Kotíkovi za zmínku o Roudnickém koštu na místním zámku, který je zaměřen pouze na vinaře z litoměřické a mělnické vinařské podoblasti. V roce 2014 se zúčastnilo 27 českých vinařů a vinařství a ochutnat česká vína přišlo cca 1000 návštěvníků. V letošním roce se košt koná v sobotu 13.6. 2015 od 10 h. Vše bude včas zveřejněno. V současné době mám v databázi cca 80 vinařů, malovinařů a vinařství z výše uvedených podoblastí. Jen doufám, že postupně bude možné ochutnat od většiny jejich vínka na roudnickém zámku. Sledujte www.roudnicka-vinoteka.cz, kde se průběžně vše dozvíte a mrkněte i na historii uplynulých dvou koštů.

Datum: 23.09.2013 11:01:44
Od: PepaK
E-mail: josef.kotik@centrum.cz

Bohužel se mi cesta za českými víny trochu časově zkomplikovala, a tak mě nakonec zachránila níže zmiňovaná roudnická vinotéka na Riegrově. Vedle vín od větších producentů Roudnického zámeckého, Krause a Žernoseckého vinařství mi majitel p. Šíla velmi ochotně pomohl s výběrem vín od malých českých vinařů - Salabka, Johanovský, Mikulemkovi, ... vinařů, kteří vystavovali v rámci Roudnického koštu 2013 ... http://www.roudnicka-vinoteka.cz/index.php?id=75 ... myslím, že si zaslouží pochvalu za propagaci českých vinařů... Konec malé a snad dovolené reklamy :-)

Datum: 11.09.2013 22:12:21
Od: Alles
E-mail: ales.svatos@email.cz

Pavle, dekuji a pripomenuti zasluh p. Podrabskeho. Jinak to vypada na vymenu jedne generace. V Litomericich konci (a letos jeste jednou zaskakuje) p. Suhajek, sklepmistr Litomerickych klasternich sklepu. Ale verme, ze nastupujici generace pochopi, co je pro mistni vina jedinecne a budou tuto kvalitu dale kultivovat. Z tohoto hlediska vidim problem nastupnictvi nejlepe vyresen v Zernoseckém vinarstvi, kde to bude i nadale Kupsovo.

Datum: 11.09.2013 16:29:34
Od: míra
E-mail: mira.sabo@seznam.cz

Zdravím. Ohledně českých vín při cestě:
Velké Žernoseky - Kupsa, Hrabkovský, Mikulenka
Malé Žernoseky - Vybíral
Mělník - Bettina Lobkowicz
Není problém ochutnávka, doporučuji jen předem zavolat a ujistit se, že tam vinař v určitý čas opravdu bude.

Datum: 11.09.2013 14:57:45
Od: PepaK
E-mail: josef.kotik@centrum.cz

To jsem přesně potřeboval. Malé vinaře. Vše jsem našel. Dík.
Jen pokud byl nějaký kontakt na p. Piksu, tam Google zklamal.

Datum: 11.09.2013 14:29:53
Od: p.j.
E-mail: pjelen@barrandov.cz

Jéje, to by bylo dlouhé povídání, v Jeviněvsi je krásná vinice, kterou vlastní pan Sedlák (od toho ostatně pan Podrábský bude brát hrozny a dělat vlastní malovinařské víno), v Mělníce je tak deset, patnáct menších vinařů, zkus Míroslava Říhu, v Bechlíně pan Piksa, v Žernosekách je několik vinařů, kteří i prodávají, osobně doporučuji www.vinarstvi-portabohemica.cz. S tím je to na domluvě, obyčejně tam bývá spíš přes víkendy, jinak je v Praze nebo v Německu. a teď na podzim má triumfálně vyjet s prvním vlastním vínem Vinařství Třebívlice - tak jsem zvědav.

Datum: 11.09.2013 13:36:54
Od: PepaK
E-mail: josef.kotik@centrum.cz

Dík. Trochu mimo téma si dovolím ještě dotaz stran českých vín. :-)
Rád bych nakupoval po cestě z Moravy do Prahy a na Děčín, ale zatím znám jen vína ze Školního st. Mělník a pár rozporuplných od Vondráka nebo Krause. Tedy teď i z Roudnice.
Doporučíte prosím ještě nějaké zajímavé česká vinařství po cestě.

Datum: 11.09.2013 12:49:24
Od: p.j.
E-mail: pjelen@barrandov.cz

V Roudnici je několik vinoték, kde všude mají roudnická vína za stejné ceny jako ve vinařství samém, a opravdu jsou to jiné ceny než v Praze nebo jinde. Největší sortiment (prý kompletní) má vinotéka v Riegrově ulici (nad hlavním náměstím).

Datum: 11.09.2013 12:21:46
Od: PepaK
E-mail: josef.kotik@centrum.cz

Děkuji za připomenutí a doporučení. Jejich vína jsem chtěl vyzkoušet už dávno, ale k nám na Moravu se jich moc nedodává a pokud, tak jako třeba v případě tohoto vinařství za téměř dvojnásobnou cenu než u vinaře. Proto se na ně v tom Kauflandu tak dlouho jen práší. :-(
Snad se mi podaří zastavit přímo ve vinařství. Prodejní doba nic moc.